Pelningiausi savaitės filmai: Indianos Džounso saga baigiasi su didžiuliais nuostoliais

Pelningiausi savaitės filmai: Indianos Džounso saga baigiasi su didžiuliais nuostoliais

Ikoniško nuotykių herojaus paskutinis nuotykis buvo sutiktas su gūžtelėjusiais pečiais, kai „Indiana Džounsas ir Lemties Artefaktas („Indiana Jones and the Dial of Destiny“) įsiveržė kaip pelningiausias savaitės filmas, bet akivaizdu, kad tai bus skaudus kirtis jį atgaivinti mėginusiai „Disney“ studijai.

Tai yra menka staigmena tiems, kas sekė šį filmą. „Lemties Artefaktas“ užsibrėžė labai aukštus finansinius siekius, bet prieš išleidimą prognozės tikino, kad šansai juos pasiekti yra labai menki. Pagrindinė to priežastis – gigantiškas biudžetas ir užsitęsusi produkcija. Filmo kūrimas startavo 2016-ais metais ir pirminė išleidimo data buvo 2019-ais. Čia yra keturi metai nuostolingų atidėliojimų, kuriuos sukėlė scenarijaus perrašymai, režisieriaus pakeitimas bei pandemija. Pridėjus nemenkus atlyginimus pagrindiniam aktoriui Harrison Ford‘ui, vyriausiajam prodiuseriui Steven Spielberg‘ui bei režisieriui James Mangold‘ui, „Lemties Artefakto“ biudžetas išsipūtė iki 295 mln. dolerių, nors kai kurie šaltiniai teigia, kad tikroji kaina gali viršyti 300 mln. Jei tai tiesa, jis pakliūna į visų laikų brangiausių filmų top 10. Tai reiškia, kad filmui reikia viršyti bent 700 mln. dolerių ribą, kad pradėtų rinktis pelną. Sunki užduotis, bet tikrai įmanoma prisiminus vieną didžiausių praeitų metų sėkmės istorijų – Asą: Maveriką (angl. „Top Gun: Maverick). Bet kai „Lemties Artefaktas“ prieš mėnesį debiutavo Kanų kino festivalyje ir kritikai jam supylė ne itin gerus įvertinimus, buvo akivaizdu, kad tokia istorija nepasikartos. Etiketė pasikeitė nuo galingo ikoniško herojaus išlydėjimo iki neišskirtinai banalaus blockbuster‘io ir filmui nepavyko užvesti entuziazmo prieš jo pasirodymą. Taigi, per premjerinį savaitgalį „Lemties Artefaktas“ iš viso surinko 130 mln. dolerių pasauliniu mastu. Palyginimui, „Blyksnis“ (angl. „The Flash“) surinko 139 mln., o septintas Transformerių filmas 170 mln. ir abu filmai kainavo 100mln. dolerių mažiau. Štai kokie prasti reikalai. Iš to, kokius didžiulius pinigus studija kišo į šį filmą ir gandų, kad „Lemties Artefakto“ laiko keliavimo galios bus kažkaip panaudotos perduoti ikonišką skrybėlę jaunesnei nuotykių herojei Phoebe Waller-Bridge, atrodė, kad „Disney“ ketino paversti Indianą Džounsą dar viena jų didžiule franšize bei atkartoti septintojo Žvaigždžių Karų epizodo sėkmės istoriją. Po tokių rezultatų, saugu sakyti, kad čia yra tikra serijos pabaiga. „Lemties Artefaktas“ dar gali gauti menką bilietų postūmį per Nepriklausomybės Dienos laisvadienį su vyresnio amžiaus auditorija, kuriai filmas skirtas labiau. Bet Indiana Džounsas turi tik dvi savaites karaliauti kino teatruose, kol pradės ristis didieji vasaros hitai „Neįmanoma Misija“ (angl. „Mission Impossible“), „Openheimeris“ (angl. „Oppenheimer“) ir „Barbė“ (angl. „Barbie“).

Apskritai, ne koks savaitgalis dideliems blockbuster‘iams su Indiana Džounso bei „Blyksnio“ nesėkmėmis. Pastarasis gavo dar vieną staigų bilietų nukritimą ir visai pasitraukė iš pelningiausiųjų. Tuo tarpu, tie patys animaciniai „Stichijos“ (angl. „Elemental“) bei „Žmogus-Voras: Aplink Multivisatą“ (angl. „Spider-Man: Across the Spider-Verse“) įnirtingai kovoja vienas prieš kitą viršuje. Šįkart su minimalia persvara laimėjo „Pixar“ ir „Stichijos“ užkopė į antrą vietą. Pasauliniu mastu, filmui trūksta labai nedaug pasiekti savo 200 mln. biudžetą ir po to jam teks uždirbti vėl tiek pat, kad atpirktų reklamavimo išlaidas. Nors bilietų pardavimų kritimas vis dar menkas, pelnas šiam filmui vis dar išlieka abejotinas.

O trečioje vietoje pasilikęs Žmogus-Voras jau kelis kartus viršijo savo išlaidas perkopdamas 600mln. ribą.

Ketvirtos vietos nepaleido Jennifer Lawrence komedija „Nieko Asmeniško“ (angl. „No Hard Feelings“) per antrą savaitę atpirkusi savo 45 mln. biudžetą, tad tikėtina, kad filmas paliks kino teatrus su nedideliu pelnu.

Ir „Transformeriai: Žvėrių Prisikėlimas“ (angl. „Transformers: Rise of the Beasts“) vis dar nepalieka penktos vietos per savaitę prisidėję dar kelis milijonus. Su dabartiniais 381 mln. iš 200 mln. biudžeto, filmas turėtų perkopti marketingo išlaidas ir taip pat palikti kino teatrus su menku pelnu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles