Pelningiausi savaitės filmai: Beyonce su Godzila praturtina pošventinį savaitgalį Amerikoje

Pelningiausi savaitės filmai: Beyonce su Godzila praturtina pošventinį savaitgalį Amerikoje

Kino teatrai laukia Padėkos dienos dėl padidėjusio aktyvumo ir daugiau parduotų bilietų, tačiau sekantis savaitgalis po švenčių yra istoriškai žinomas kaip vienas prasčiausių metuose. Bet šiųmetinis pošventinis savaitgalis Amerikoje tapo pelningiausias per 20 metų nuo Tomo Cruise‘o „Paskutinio Samurajaus“ (angl. „The Last Samurai“). Naujosios Holivudo premjeros nepramušė pelningiausių penketo, bet viršų paėmė įdomesni projektai.

Iškart po siaubingai sėkmingos Taylor Swift „Eras Tour“ premjeros kinuose, ją suorganizavusi populiariausia Amerikoje kino teatrų linija „AMC“ iškart paruošė dar vieną koncertinį filmą pagal Beyonc‘ės „Renaissance“ turą. Strategija buvo ta pati – kino teatrai ignoravo studijas ir patys apsiėmė projekto organizavimą bei išleidimą ir už tai pajamas dalinosi per pusę su atlikėja. O Beyonc‘ei tai yra papildomi pinigai ant bendrai iš turo surinktų 579 mln. Analitikai skeptiškai žiūrėjo į šio savaitgalio išleidimo datą dėl ne tik istoriškai prasto lankomumo po Padėkos dienos, bet ir neseniai praūžusios Taylor Swift audros. Bet Beyonc‘ės „Renaissance“ filmas šį savaitgalį tapo pelningiausiu su vietiniais 21 mln. Tai yra labai toli nuo Taylor Swift starto (92 mln.), bet tai vis tiek pastato „Renaissance“ prie pelningiausiųjų koncertinių filmų premjerų Amerikoje. Pasaulinėje rinkoje sekėsi kur kas sunkiau, filmas ten surinko tik apie 6 mln. Bet kokiu atveju, šių rezultatų užtenka patenkinti visus šį projektą organizavusius dalyvius, o žiūrovai bei kritikai filmui pagyrimų negailėjo. Išlošė visi.

„Bado žaidynių“ (angl. „The Hunger Games“ ) priešistorė „Sakmė apie strazdą ir gyvatę“ („Ballad of Songbirds and Snakes“) toliau tvirtai laikosi tarp pelningiausių. Trečią savaitę einantis projektas renkasi padorų pelną su beveik surinktais 250 mln. Tai nėra tokie skaičiai, kokius serija pelnydavo anksčiau, bet šį projektą gelbsti mažesnis biudžetas.

Dar viena savaitgalio staigmena atėjo iš Japonijos. Ikoniško monstro 70-mečio proga išleistas „Godzilla Minus One“ atsidūrė trečioje vietoje – nedažnas atvejis už Amerikos ribų susuktam filmui. Ten jis gavo 11 mln., bet žinoma kur kas geresni rezultatai buvo pasaulinėje rinkoje su vietine Japonija, kur filmas susirinko 23 mln. Tik 15 mln. kainavęs projektas jau atsipirko finansiškai, o kūrėjus džiugina visame pasaulyje įgautas jo populiarumas.

Trolių banda išsilaikė ketvirtoje vietoje. „Troliai 3“ (angl. „Trolls Band Together“) sunkiai artėja prie pelno ribos su dabartiniais 160 mln. Filmas kainavo 95 mln. ir dabar atpirkinėja reklamavimą.

Sunkiai startavęs ir taip pat sunkiai kritęs „Disney“ animacinis filmas „Noras“ (angl. „Wish“) liko penktas. Lūkesčiai, kad šis projektas atkartos „Stichijų“ (angl. „Elemental“) kelionę nuo tragiško starto iki finansinio atsipirkimo šiuo metu nepasiteisina. Po dviejų savaičių „Noras“ turi virš 80 mln. prieš savo didelį 200 mln. biudžetą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles