Paskelbti trys LUX prizo finalininkai

Paskelbti trys LUX prizo finalininkai

Paskelbti trys filmai, kurie šiemet ir toliau varžysis dėl prestižinio LUX prizo, teikiamo jau dešimtus metu iš eilės. Į finalinį trejetuką iš anksčiau skelbtų dešimties kandidatų pateko Leylos Bouzid drama „Kai atmerkiu akis“ (pranc. „À peine j’ouvre les yeux“, Prancūzija/ Tunisas/ Belgija/ Jungtiniai Arabų Emyratai), Claude‘o Barras‘o animacinis filmas „Mano, kaip cukinijos gyvenimas“ (pranc. „Ma vie de courgette“, Šveicarija/ Prancūzija) ir Maren Ade komiška drama „Tonis Erdmanas“ (vok. „Toni Erdman“, Vokietija / Austrija / Rumunija). Europos parlamento Kultūros ir Edukacijos komisijos pirmininkė Silvia Costa ir Europos parlamento vicepirmininkas Antonio Tajani trijų finalinių filmų pavadinimus paskelbė per „Venecijos dienų“ pristatymui skirtą spaudos konferenciją.

Trys pretendentai į LUX prizą išrinkti iš kiek anksčiau paskelbto dešimtuko, į kurį filmai pateko dėl savo meninių savybių, socialinės problematikos, o kartais – ir dėl humoro, su kuriuo žvelgiama į rimtus dalykus.

Venecijos dienos, kurios vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 10 d., bendradarbiaudamos su Venecijos kino muge, organizuos specialius trijų finalinių filmų seansus. Šiemetinė naujiena – bendradarbiaujant su „Europa Cinemas“ ir „Cineuropa“, iniciatyva „28 Times Cinema“ suteiks galimybę 28 jauniems sinefilams, atstovaujantiems kiekvienai iš Europos Sąjungos šalių, sudaryti žiuri Venecijos dienose bei tapti LUX prizo ambasadoriais ir pristatyti LUX prizo finalinius filmus savose šalyse.

Nuo spalio iki gruodžio „Kai atmerkiu akis“, „Mano, kaip cukinijos, gyvenimas“ ir „Tonis Erdmanas“ suksis LUX kino dienose, per kurias šie filmai bus parodyti 28 Europos Sąjungos šalyse, sutitruoti 24-iomis oficialiomis Senojo žemyno kalbomis. Tai suteiks progą Europos publikai ne tik atrasti šiuos filmus, bet ir diskutuoti jų keliamais klausimais, bei tokiu būdu sukurti europietišką viešąją erdvę, o žvelgiant į ateitį – ir europietišką tapatybę, atsirandančią pristatant ir reprezentuojant stipriuosius ir silpnuosius Europos taškus.

Šiais metais rengiant LUX kino dienas Europos parlamento informacijos biuras pirmą kartą bendradarbiaus su „Kūrybingos Europos“ MEDIA stendais – tai padės padidinti šio renginio matomumą ir išplėsti žiūrovų ratą. Be to, jubiliejiniai LUX prizo apdovanojimai taps puikia proga svarbiems kino pasaulio profesionalams dalyvauti spalio 10 d. vyksiančiuose specialiuose renginiuose, kuriuos organizuoja Europos parlamentas. Per LUX kino dienas 751 Europos parlamento nariai balsuos už labiausiai patikusį iš trijų finalinių filmų. Laimėtojas paaiškės lapkričio 23 d. – nugalėtojo pavadinimas bus paskelbtas Europos parlamente Strasbūre, dalyvaujant visų trijų nominantų režisieriams.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles