Paskelbti kandidatai į 2015 metų LUX prizą

Paskelbti kandidatai į 2015 metų LUX prizą

Gyvenime neatitaisomi laiko pėdsakai; humanitarinę pagalbą teikiančiųjų nesėkmės; tradicinis ryšys su gamta; kova už teisę oriai gyventi net ir ištikus ekonominei krizei; vietos, kurioje būtų galima apsigyventi ir pradėti naują gyvenimą, paieškų odisėja; prieštara tarp laisvės ir religinių bei socialinių suvaržymų; vieno labiausiai neafišuojamų istorinio įvykio siaubas; nelengvas perėjimas iš vaikystės į suaugusiojo gyvenimą; kova tarp socialinių ir moralinių prieštaravimų; ir per Europos žaizdas parodyta meilės istorija – toks yra kandidatų, atrinktų Europos parlamento teikiamam LUX prizui laimėti, pusfinalio dešimtukas. Kasmet Europos parlamento teikiamas prizas yra skiriamas siekiant pabrėžti Europos kino įvairovę ir jos svarbą kuriant bendras socialines ir kultūrines vertybes. Apdovanojimo teikimo ciklas kasmet prasideda per tarptautinį Karlovy Varų kino festivalį paskelbiant dešimt atrinktų filmų kandidatūrų.

Į LUX 2015 pusfinalį patekusių kandidatų sąrašas:

• „45 metai“ (angl. „45 Years“, rež. Andrew Haigh, Didžioji Britanija)
• „Tobula diena“ (angl. „A Perfect Day“, rež. Fernando León de Aranoa, Ispanija)
• „Avinai“ (isl. „Hrútar“, rež. Grímur Hákonarson, Islandija, Danija)
• „Žmogaus kantrybės ribos“ (pranc. „La loi du marché“, rež. Stéphane Brizé, Prancūzija)
• „Mediterranea“ (rež. Jonas Carpignano, Italija, JAV, Vokietija, Prancūzija, Kataras)
• „Mustangas“ (angl. „Mustang“, rež. Deniz Gamze Ergüven, Prancūzija, Vokietija, Turkija, Kataras)
• „Saulo sūnus“ (vengr. „Saul fia“, rež. László Nemes, Vengrija)
• „Toto ir jo seserys“ (rum. „Toto si surorile lui“, rež. Alexander Nanău, Rumunija, Vengrija, Vokietija)
• „Pamoka“ (bulg. „Urok“, rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov, Bulgarija, Graikija)
• „Zenitas“ (kroat. „Zvizdan“, rež. Dalibor Matanić, Kroatija Slovėnija, Serbija)

Į šį sąrašą pateko penkių debiutuojančių režisierių pirmieji ilgametražiai filmai, du filmai, sukurti moterų režisierių, taip pat į ilgąjį sąrašą pirmą kartą atrinktas islandiškas filmas („Avinai“) ir bei dokumentinis filmas („Toto ir jo seserys“). Iš šio dešimtuko trys filmai bus atrinkti į finalą toliau varžytis dėl LUX prizo – kurie iš jų pateks į trumpąjį sąrašą paaiškės per Venecijos dienų konferenciją Romoje, jau šio mėnesio pabaigoje. Šie trys filmai bus sutitruoti 24 oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis ir bus rodomi per LUX filmų dienas visose 28 Europos Sąjungos šalyse – narėse. Nugalėtojas paaiškės metų pabaigoje Strasbūre. LUX prizą laimėjęs filmas taip pat bus pritaikytas regėjimo ir klausos negalią turintiems žmonėms.

Be to, LUX filmų dienos suteikia galimybę žiūrovams išrinkti savo favoritą, kuriam skiriamas publikos prizas. Kartu su nauju pusfinalio sąrašu paskelbtas ir pernykštis žiūrovų simpatijų prizo laimėtojas. Juo tapo slovėnų režisieriaus Roko Biceko filmas „Klasės priešas“ (slov. „Razredni sovraznik“)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles