Paskelbta „Hobito“ trilogijos kūrimo kaina

Paskelbta „Hobito“ trilogijos kūrimo kaina

Studija „Warner Bros.“ ir filmo režisierius Peteris Jacksonas, kartu su Naujosios Zelandijos vyriausybe, paskelbė, jog žymiosios „Hobito“ trilogijos, sukurtos pagal to paties pavadinimo J. R. R. Tolkieno knygos motyvus, kūrimas kainavo net 745 milijonus dolerių be reklaminės kampanijos išlaidų. Bendrai filmų kaina turėtų perkopti milijardo dolerių barjerą.

Tai žymiai didesnė suma, nei buvo skelbiama anksčiau. Projekto pirminėje stadijoje, kai 2007 metais režisierius Peteris Jacksonas anonsavo tada dar dilogijos filmavimą, buvo skelbiama, jog kiekvienos dalies sukūrimas neperžengs 150 milijonų dolerių. Vėliau, režisierius sugebėjo įtikinti studiją „Warner Bros.“, kuri tuo metu ieškojo naujos franšizės, kad jis turi pakankamai daug medžiagos, kad galėtų sukurti ir trečią filmą.

Naujosios Zelandijos vyriausybė leido filmo kūrėjams sutaupyti gana riebią sumą – 120 milijonus dolerių iš gautu lengvatų. Kartu jie sukūrė daugiau nei 3000 darbo vietų ir padėjo šalies ekonomikai šiek tiek pakilti į viršų. Tai ne pirmas kartas, kai režisierius filmuoja savo gimtinėje ir gauna nemažai visokiausių lengvatų.

Įdomiausia, kad „Žiedų valdovo“ trilogijos pastatymui prireikė 280 milijonų dolerių, o kartu, trys filmai sugebėjo atnešti savo kūrėjams beveik 3 milijardus dolerių pelno. „Hobitas“ kol kas savo sąskaitoje turi 2 milijardus dolerių, todėl tikėtina, jog „Žiedų valdovo“ pasiekimas bus peržengtas, kai kinuose pasirodys finalinė dalis.

„Hobitas. Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: Battle of the Five Armies“) kino ekranus pasieks jau šių metų gruodžio 17 dieną. Filme pasirodys Luke‘as Evansas, Martinas Freemanas, Ianas McKellenas, Benedictas Cumberbatchas, Kate Blanchett, Richardas Armitage, Evangeline Lilly ir kiti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles