„Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ – anot kritikų – geriausias metų filmas

„Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ – anot kritikų – geriausias metų filmas

„Kokia diena! Kokia nuostabi diena!“. Pamišusio veiksmo ir nesustabdomų gaudynių šedevras, veiksmo filmas „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“) tapo geriausiu metų filmų pagal tarptautinės kino kritikų asociacijos (FIPRESCI) balsavimą. Už savo darbą režisierius George‘as Milleris bus apdovanotas specialiu prizu, kurį jam įteiks San Sebastiano festivalyje.

Balsavime dalyvavo 493 kino kritikai iš viso pasaulio. Jie rinko geriausią filmą iš tų, kurie pasirodė nuo 2014 m. liepos 1 dienos iki dabar. Finaliniame balsavime buvo likę keturi filmai:

„Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“);
„Taksi“ (angl. „Taxi“);
„Saulo sūnus“ (angl. „Son of Saul“);
„Žudikas“ (angl. „The Assassin“).

G. Millerio filmas turėjo išties rimtus varžovus. Šių metų Kanų kino festivalyje už filmą „Žudikas“, Hou Hsiao-hsien gavo apdovanojimą už režisūrą, „Saulo sūnus“ gavo festivalio žiuri Grand-prix, o „Taksi“ triumfavo Berlyno kino festivalyje.

„Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ buvo pristatytas per šių metų Kanų kino festivalį, tačiau ne konkursinėje programoje. Jau tada filmas užkariavo pasaulio kino kritikų širdis, kurie negailėjo ne tik pagyrų, bet ir labai aukštų įvertinimų šiam filmui. „Rotten tomatoes“ juosta užsitarnavo net 98% teigiamų recenzijų.

Australų režisierius sužinojęs apie tai, jog gaus apdovanojimą, pasakė: „Tokia sėkmė gali bet ką išversti iš kojų. Labai malonu gauti pripažinimą už mūsų sunkų darbą iš tokios solidžios kino kritikų grupės“.

Rugsėjo 18 dieną San Sebastiano kino festivalyje įvyks specialus filmo seansas, kuriame dalyvaus režisierius G. Milleris. Po peržiūros jis iškilmingai atsiims FIPRESCI apdovanojimą. Režisierius dabar galės įrašyti savo vardą tarp tokių kino kūrėjų kaip Michael Haneke, Paulas Thomasas Andersonas, Pedro Almodovaras, Jafaras Panahi, Jeanas-Lucas Godardas ir kt.

Praeitais metais šį apdovanojimą pelnė Richardo Linklaterio drama „Vaikystė“ (angl. „Boyhood“).

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. AntMan / 2015 rugsėjo 3

    Super! Taip ir turėjo būti:)