„Parazito“ režisierius Joon-ho Bongas svarsto, kodėl visiems patinka jo filmas

„Parazito“ režisierius Joon-ho Bongas svarsto, kodėl visiems patinka jo filmas

Korėjiečio Joon-ho Bongo režisuotas virtuoziškai skirtingus kino žanrus sujungiantis filmas Parazitas (kor. „Gisaengchung“), sekmadienio vakarą laimėjęs keturis Oskarus, perrašė istoriją. „Parazitas“ yra pirmasis Pietų Korėjos filmas, apskritai nominuotas Oskarams (iš viso surinko šešias nominacijas), ir tapęs pirmąja neanglakalbe juosta, laimėjusia geriausio filmo apdovanojimą. Oskarų scenos užkulisiuose J. Bongas pasidalijo savo pamąstymais apie tai, kodėl, jo nuomone, „Parazitas“ sukėlė tokį rezonansą tiek tarptautinei publikai, tiek Oskarus teikiančiai JAV kino meno ir mokslo akademijai, atskleisdamas, kad jis režisavo filmą pagal scenarijų, kuris jo „kuoktelėjusiose“ mintyse užsimezgė prieš gerus du dešimtmečius.

„Aš tiesiog esu labai keistas žmogus. Tiesiog padariau tai, ką visada darau kartu su puikiais menininkais, prodiusere (Sin-ae Kwak), scenarijaus bendraautoriu (Jin-won Han) ir visais mano aktoriais. Šio filmo kūrimo procesas buvo toks pat, tik šįkart mes sulaukėme šių nuostabių rezultatų“, pakomentavo J. Bongas, padedamas savo vertėjos Sharon Choi, kuri jį lydėjo kiekviename žingsnyje per visą „Parazito“ platinimo JAV laikotarpį. J. Bongas angliškai pats pridėjo: „Tai tikrai su***tai nesveika”.

Tačiau po to J. Bongas pradėjo garsiai svarstyti, kodėl „Parazitas“ sulaukė tokio rezonanso, o ankstesnis jo filmas – JAV ir Pietų Korėjos bendras kūrinys „Okdža“ (angl. „Okja“), kurio dalis dialogų yra anglų kalba ir kuriame vaidina anglakalbiai aktoriai Jake‘as Gyllenhaalas ir Tilda Swinton – ne.

„„Parazitas“, kuris yra 100 procentų korėjietiškas filmas, sulaukė daugiau publikos entuziazmo visame pasaulyje. Tai verčia mane manyti, kad, galbūt, kuo giliau rausiuosi į dalykus, esančius aplink mane, tuo mano pasakojama istorija gali tapti platesnė ir tuo didesnio atgarsio ji gali sulaukti iš tarptautinės auditorijos“, svarstė J. Bongas.

„Parazitas“ pasakoja istoriją apie neturtingą, bet išradingą korėjiečių šeimą, kuri savo sumanumą panaudoja tam, kad pergudrautų turtuolius, ir prisidengę apgaule įsidarbina turtingos šeimos namuose. Šios aktualios temos, supintos su juoduoju humoru ir tuo, kad „Parazito“ neįmanoma įsprausti į kurio nors konkretaus kino žanro rėmus, buvo vieni tų faktorių, lėmusių šio filmo triumfą ir pripažinimą JAV.

Paklaustas apie būsimus savo filmus J. Bongas atsakė, kad jam reikia tęsti pradėtus darbus. „Dirbu jau 20 metų. Nepaisant to, kas nutiko Kanuose [kur „Parazitas“ laimėjo Auksinę palmės šakelę] ir Oskaruose, aš jau anksčiau pradėjau darbą su dviem projektais. Šie apdovanojimai nieko nepakeitė. Vienas [būsimas filmas] yra korėjietiškas, o kitas –  angliškas“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles