Paaiškėjo „Marvel“ ir „Sony“ studijų susitarimo dėl Žmogaus-voro detalės

Paaiškėjo „Marvel“ ir „Sony“ studijų susitarimo dėl Žmogaus-voro detalės

Šią savaitę visą kino pasaulį sudrebinusi naujiena apie tai, kad po ilgų derybų ir įvairių gandų legendinį komiksų herojų Žmogų-vorą (angl. Spider-Man) savo filmuose galės naudoti „Marvel“ studija, artimiausiu metu neabejotinai sukels daugybę diskusijų. Net jeigu daugelis ekspertų sako, kad tokia įvykių baigtis buvo neišvengiama, „Sony“ ir „Marvel“ studijų susitarimas vis tiek yra neįprastas ir pateikęs daugybę klausimų. Į kai kuriuos jų jau spėjo atsakyti leidinys „Variety“.

Bene labiausiai šokiruojanti naujiena yra finansinė šio susitarimo pusė. „Marvel“ komiksų gerbėjai ilgą laiką buvo gąsdinami tuo, kad Žmogus-voras ir kiti „Marvel“ studijai nepriklausantys komiksų veikėjai turi nedaug galimybių įsilieti į „Marvel“ kino visatą, nes teisės į juos studijai gali kainuoti tiesiog per brangiai. Pasirodo, kad šis susitarimas nei vienai studijai nekainavo visiškai nieko.

Kaip žinome, „Sony“ ir „Marvel“ susitarė dėl to, kad Žmogus-voras galės pasirodyti „Marvel“ kuriamuose filmuose, o „Sony“ turės galimybę panaudoti kai kuriuos „Marvel“ studijai priklausančius veikėjus. Abi studijos susitarė, kad kiekvieno filmo pelnas priklausys būtent tai studijai, kuri jį ir sukūrė (net jeigu tikėtina, kad „Marvel“ bus stipriai įsitraukusi į „Sony“ filmų kūrimus, ne atvirkščiai). Veikėjų keliavimas per skirtingų studijų filmus Holivude yra negirdėtas dalykas, prikaustysiantis milijonų žiūrovų dėmesį, todėl abi studijos iš tokio susitarimo tikrai pasipelnys, juolab kad komiksais paremti filmai šiuo metu yra garantuota pinigų uždirbimo mašina.

Vienintelis kitas kol kas žinomas finansinis susitarimas yra priedai už filmų prodiusavimą. „Marvel“ studijos prezidentas Kevinas Feige buvo paskelbtas naujai kuriamos Žmogaus-voro franšizės prodiuseriu, ir jeigu jo prodiusuojami filmai surinks tam tikrą pinigų sumą (kokią – kol kas neaišku), „Marvel“ turėtų gauti ženklius priedus.

Turbūt opiausias šio susitarimo klausimas ir yra naujosios Žmogaus-voro franšizės sukūrimas, kadangi daugelis fanų bijo šio herojaus pertekliaus. 2002-aisiais pirmąją trilogiją apie legendinį komiksų veikėją pradėjo ir 2007-aisiais ją užbaigė režisierius Samas Raimi. 2012-aisiais su filmu „Nepaprastas Žmogus-voras“ (angl. „The Amazing Spider-Man“) pradėjo naują franšizę, kuri, kaip tapo aišku šiomis dienomis, buvo užbaigta antrąja filmo dalimi 2014-aisiais.

Dabar aišku, kad Žmogus-voras prisikels trečiam gyvenimui, kuomet jis egzistuos ir „Sony“, ir „Marvel“ kuriamose kino visatose. Pasak pranešimų, studijos šiuo metu aktyviai ieško naujo aktoriaus, kuris įkūnytų šį veikėją. Norima grįžti prie originaliųjų komiksų istorijos, todėl norima pateikti kuo jaunesnį ir dar mokykloje besimokantį Piterį Parkerį. Kol kas konkrečių pavardžių negirdėti, tačiau galima tikėtis, kad kalbos artimiausiu metu tik garsės. Naujasis filmas apie Žmogų-vorą turėtų pasirodyti 2017 metų liepos 28 dieną, todėl laiko pasirinkti aktorių teoriškai dar yra, tačiau tikėtina, kad „Marvel“ veikėją norės panaudoti kur kas greičiau – veikiausiai 2016-aisiais pasirodysiančiame filme „Kapitonas Amerika: Pilietinis karas“ (angl. „Captain America: Civil War“), o galbūt netgi užsiminti apie jį už kelių mėnesių pasirodysiančiame filme „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „Avengers: Age of Ultron“), todėl greitesnis veikėjo pasirodymas yra tikrai tikėtinas.

Akivaizdu, kad pastaraisiais metais šį herojų įkūnijęs Andrew Garfieldas šio vaidmens daugiau nebesiims, o trečioji „Nepaprasto Žmogaus-voro“ dalis nebus kuriama. Visgi „Sony“ toliau nori kurti anksčiau suplanuotus su Žmogumi-voru susijusius filmus – didžiausius veikėjo priešus suvienysiantį „Grėsmingąjį šešetą“ (angl. „Sinister Six“), didžiausią franšizės antagonistą pateiksiantį „Geluonį“ (angl. „Venom“) bei juostą, kurioje pasirodytų Žmogaus-voro komiksuose figūruojančios moterys. Susitarimas su „Marvel“ studija „Sony“ atveria naujas galimybes dar labiau praplėsti savo ateities filmų istorijas.

Šis gigantiškas susitarimas dar labiau įaudrino kalbas dėl dar kitai, „Fox“ studijai priklausančių „Marvel“ veikėjų. „Fox“ šiuo metu turi teises į „Iksmenų“ (angl. „X-Men“) ir „Fantastiškojo ketverto“ (angl. „Fantastic Four“) franšizes (pastaroji dar šiemet sulauks visiškai naujo filmo), kurios taip pat yra svarbios „Marvel“ komiksų sudedamosios dalys. „Fox“ studijai abi šios franšizės yra pelningos (skirtingai nei kalbant apie „Sony“ ir Žmogų-vorą, kuris pastaruoju metu netenkino studijos lūkesčių), todėl nedaug tikimybių, kad „Marvel“ artimiausiu metu pavyks susigrąžinti savo herojus. Visgi viltis puoselėja ir gerbėjai, ir Iksmenų filmų žvaigždė Hugh Jackmanas, o po pastarųjų dienų įvykių tapo aišku, kad įmanomi bet kokie susitarimai.

Tačiau jeigu kalbame apie didelius superherojų susivienijimus, jau gegužės 1-ąją pasirodo filmas „Keršytojai: Ultrono amžius“, suvienysiantis didžiuosius „Marvel“ herojus, kas tikrai numalšins komiksais paremtų filmų troškulį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles