Paaiškėjo galutinė Berlyno kino festivalio žiuri sudėtis

Paaiškėjo galutinė Berlyno kino festivalio žiuri sudėtis

Likus savaitei iki 67-ojo Berlyno kino festivalio pradžios (festivalis vyks vasario 9 – 19 dienomis), šio kino renginio organizatoriai paskelbė galutinę festivalio žiuri sudėtį bei atskleidė, kas bus apdovanotas Garbės lokiu už gyvenimo nuopelnus.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad Berlyno kino festivalio žiuri pirmininkaus olandų režisierius Paulas Verhoevenas. Jam ir kitiems žiuri nariams – trims moterims ir trims vyrams iš viso pasaulio – teks nuspręsti, kuris iš 18 konkursinės programos filmų yra geriausias ir vertas Auksinio lokio.

Europai atstovaus vokiečių aktorė Julia Jentsch, dažna šio festivalio viešnia nuo pat savo karjeros pradžios: 2005 m. ji buvo išrinkta tarp kylančių Europos kino žvaigždžių „Shooting Star“ konkurse, tais pačiais metais ji buvo apdovanota Sidabriniu lokiu už vaidmenį filme „Sophie Scholl. Paskutinės dienos“ (vok. „Sophie Scholl – Die letzten Tage“), kuris buvo nominuotas Oskarui geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje; vėliau ją ne kartą buvo galima išvysti Berlinalės „Palast“ ekrane – paskutinį kartą tai nutiko 2014 m., kai čia buvo rodomas Anne’ės Zohra Berrached drama „24 savaitės“ (vok. „24 Wochen“). Kitas europietis Berlyno kino festivalio žiuri šiemet bus Danijoje gimęs islandų menininkas Olafuras Eliassonas, žinomas dėl savo aktyvios veiklos ekologijos srityje.

Jų kolega taps Dora Bouchoucha Fourati, prodiuserė iš Tuniso, taip pat pagarsėjusi tuo, kad visada aktyviai skatino jaunus talentus, jaunus scenaristus ir kylančius kino kūrėjus (ypač kaip CNC Pietų fondo prezidentė, o šiuo metu – kaip „Pagalba pasaulio kinui“ atstovė). Iš naujausių darbų, prie kurių ji prisidėjo, galima paminėti dramą „Hedi“ (arab. „Inhebek Hedi“), pernai iš Berlyno kino festivalio parsivežusią du Sidabrinius lokius (geriausias aktorius, geriausias debiutinis filmas).

Prie žiuri taip pat prisijungs amerikiečių aktorė Maggie Gyllenhall, meksikiečių aktorius ir režisierius Diego Luna bei kinų režisierius ir scenaristas Wangas Quan‘anas, kurio filmas „Tujos vestuvės‘ (kin. „Tuya de hun shi“) 2007 m. Berlyne buvo apdovanotas Auksiniu lokiu; dar du Sidabrinius lokius jis pelnė už filmus „Atskirai kartu“ (kin. „Tuan yuan“, 2009 m.; geriausias scenarijus) ir „Baltojo elnio lyguma“ (kin. „Bai lu yuan“, 2012 m.; už pasiekimus kinematografijos srityje).

Taip pat paaiškėjo, kokia kino pasaulio asmenybė šiemet atsiims Garbės lokį už viso gyvenimo nuopelnus – tai bus italų kostiumų dailininkė Milena Canonero, kuri dirbo su tokiai kino kūrėjais kaip Stanley‘is Kubrickas, Francis Fordas Coppola, Romanas Polanskis, Louis Malle‘as, Barbetas Schorederis ir Wesas Andersonas. Jos darbai keturis kartus buvo apdovanoti Oskarais (iš penkių nominacijų). Be to, pagerbdamas M. Canonero Berlyno kino festivalis jai skiria dešimties filmų retrospektyvą, tarp kurių bus tokie kultiniai šedevrai kaip „Prisukamas apelsinas“ (angl. „A Clockwork Orange“, 1971 m.), „Švytėjimas“ (angl. „The Shining“, 1980 m.) ir „Krikštatėvis 3“ (angl. „The Godfather: Part III“, 1990 m.)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles