Paaiškėjo 2018 m. tarptautinio Berlyno kino festivalio žiuri sudėtis

Paaiškėjo 2018 m. tarptautinio Berlyno kino festivalio žiuri sudėtis

Šią savaitę paskelbta galutinė 68-ojo tarptautinio Berlyno kino festivalio, kuris vyks vasario 15 – 25 dienomis, konkursinė ir specialioji programa. Tačiau per ta proga surengtą spaudos konferenciją buvo atskleista ne tik kokie filmai varžysis dėl Auksinio ir Sidabrinių lokių, bet ir tie, kurių balsas lems, kam tie lokiai turėtų atitekti. Be to, paskelbta, kam šiemet bus skirtas garbės apdovanojimas.

Jau gerokai anksčiau buvo skelbta, kad į konkursinės programos žiuri pirmininko kėdę šiemet sės vokiečių režisierius, scenaristas, kompozitorius ir prodiuseris Tomas Tykweris. Kiti žiuri nariai bus belgų aktorė Cécile de France, ispanų fotografas, buvęs režisierius Chema Prado, amerikiečių prodiuserė Adele Romanski, japonų kompozitorius Ryūichi Sakamoto ir amerikiečių kino kritikė Stephanie Zacharek. Būtent šie šeši asmenys (mažesnis skaičius nei įprastai) vasario 24 d. ir paskelbs, kam atiteks Auksinis ir Sidabriniai lokiai.

Kiek anksčiau jau buvo paskelbta GWFF geriausio pirmojo ilgametražio filmo apdovanojimo žiuri. Italų režisierius Jonas Carpignano, rumunų režisierius Călinas Peteris Netzeras ir Jeruzalės sinematekos direktorė izraelietė Noa Regev turės nuspręsti, kuris debiutinis filmas iš konkursinės, Panoramos, Forumo, Kartos (Generation) ar vokiečių kino (Deutches Kino) programų yra geriausias.

Taip pat jau žinoma, kad šiemet retrospektyvos programa, kurią palydės Garbės Auksinis lokys, bus skirta amerikiečių aktoriui Willemui Dafoe. Be to, Berlinalės kamera bus pagerbti tie asmenys ir tos institucijos, su kuriais festivalis jaučia ypatingą ryšį: „European Film Market“ prezidentė Beki Probst, prodiuseris ir Izraelio kino fondo vykdantysis direktorius Katrelis Schory bei čekų režisierius Jiří Menzelis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles