Oskarus teikianti JAV kino meno ir mokslo akademija sieks didesnės įvairovės

Oskarus teikianti JAV kino meno ir mokslo akademija sieks didesnės įvairovės

Oskarų apdovanojimus teikianti JAV kino meno ir mokslo akademija renkasi įvairovę. Praeitą penktadienį buvo išplatintas pranešimas, kuriame teigiama, kad Akademija nori pagerinti mažumų atstovų matomumą tarp nominantų. Akademija jau ne kartą yra sulaukusi kritikos dėl įvairovės trūkumo tarp nominantų ir ypač – tarp laimėtojų.

„Nors Akademija progresuoja, visi žinome, kad dar yra daug ką nuveikti, kad visuose sektoriuose būtų pasiektas lygių galimybių užtikrinimas. Reikia skubiai spręsti šią problemą. Siekdami šio tikslo mes keičiame – ir toliau tikriname – savo taisykles bei procedūras tam, kad visi būtų išgirsti ir pastebėti“, išplatintame pareiškime teigia Akademijos generalinė direktorė Dawn Hudson.

Anot amerikiečių leidinio „Variety“, tam įgyvendinti buvo sukurta darbo grupė, kuri bendradarbiaudama su Amerikos prodiuserių gildija ieškos naujų įtraukties ir lygybės reprezentavimo Oskaruose kriterijų.

Smulkiau nedetalizuodama, kokių konkrečių priemonių bus imamasi, Akademija tikisi „paskatinti lygiateisiško įdarbinimo praktikas ir reprezentaciją abiejose ekrano pusėse, kuri geriau atspindėtų kino bendruomenės įvairovę“. 2022 m., išanalizavus 2021 m. filmus, bus vertinama, kaip pasiteisino šios priemonės.

Dar vienas pakeitimas susijęs su svarbiausia – Geriausio filmo – kategorija. Nuo dabar čia bus nominuojama dešimt filmų. Iki šiol šios kategorijos nominantų skaičius nebuvo griežtai nustatytas ir priklausomai nuo metų šiek tiek varijuodavo.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles