Oskaras už „Pinokį“ režisieriui Guillermo del Toro tapo istoriniu

Oskaras už „Pinokį“ režisieriui Guillermo del Toro tapo istoriniu

Jei studija „A24“ su visus konkurentus be gailesčio nupūtusia juosta „Viskas iškart ir visur“ (angl. „Everything Everywhere All at Once“) ir du apdovanojimus pridėjusiu „Banginiu“ (angl. „The Whale“) iš viso surinko 9 statulėles, tai internetinių transliacijų milžinė „Netflix“ vis tik neliko tuščiomis: 4 Oskarus gavo „Vakarų fronte nieko naujo“ (vok. „Im Westen nict Neues“), o geriausiais filmais atitinkamai trumpametražio vaidybinio ir ilgametražio animacinio kategorijose tapo „Dramblių užkalbėtojai“ (angl. „The Elephant Whisperers“) ir nuostabusis Guillermo del Toro režisuotas „Pinokis“ (angl. „Guillermo del Toro‘s Pinocchio“) (Oskarą už geriausią dainą „Naatu Naatu“ laimėjęs indų filmas „RRR“, nors ir rodomas „Netflix“ platformoje, iš tiesų nėra jos prodiusuotas kūrinys).

Sakydamas padėkos kalbą G. del Toro priminė, kad „Animaciniai filmai yra kinas, o ne vien tik vaikams skirtas žanras“. Tą patį, kiek anksčiau atsiimdamas apdovanojimą jis kalbėjo ir Auksinių gaublių ceremonijoje.

Savo ruožtu „Netflix“ nepraleido progos pastebėti, kad su šiuo laimėtu Oskaru G. del Toro įsirašė save į istoriją: jis yra pirmasis ir vienintelis laimėjęs Oskaro apdovanojimą už geriausią filmą (apdovanotas 2018 m. už „Vandens formą“ (angl. „The Shape of Water“, 2017 m.), už geriausią režisūrą (taip pat 2018 m. už „Vandens formą“) ir už geriausią animacinį filmą (2023 m. už „Pinokį“).

Nuo pat pasirodymo 2022 m. gruodį G. del Toro režisuotas „Pinokis“ sulaukė palankių įvertinimų tiek iš kino kritikų, tiek iš žiūrovų. Atsižvelgdama į tokį šiltą sutikimą, „Netflix“ pasidalijo papildoma įdomia medžiaga apie tai, kaip šis filmas buvo kuriamas. Be to, kaip jau buvo neseniai skelbta, „Netflix“ prodiusuos ir dar vieno G. del Toro amimacinio filmo kūrimą – šįkart meksikiečių režisierius imsis ekranizuoti Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishiguro romaną „Palaidotas milžinas“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles