Naujas Ridley Scotto filmas „Nei patvirtinti, nei paneigti“ bus paremtas tikrais faktais

Naujas Ridley Scotto filmas „Nei patvirtinti, nei paneigti“ bus paremtas tikrais faktais

Ką tik paskelbta, jog Dave’as Collardas rašys scenarijų naujam režisieriaus Ridley Scotto filmui „Nei patvirtinti, nei paneigti“ (angl. „Neither Confirm nor Deny“). Juostoje bus pasakojama apie vieną didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų CŽV operacijų.

Apie filmo projektą pradėta kalbėti jau pernai, kai prodiuserių komanda įsigijo Deivido H. Sharpo knygos „Didžiausia slapta CŽV operacija: atominio povandeninio sovietų laivo atgavimo misija“ (angl. „The CIA’s Greatest Covert Operation: Inside the Daring Mission to Recover a Nuclear-Armed Soviet Sub“) teises. Režisierius R. Scottas vienas daugiausia uždirbančių režisierių pasaulyje, žinomas dėl filmų „Svetimas“ (angl. „Alien“), „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“), „Gladiatorius“ (angl. „Gadiator“), „Marsietis“ (angl. „The Martian“). Būsimas scenarijaus autorius D. Collardas – vienas animicinio serialo „Šeimos bičas“ (angl. „Family Guy“) scenarijaus rašytojų.

Ši istorija paremta tikrais faktais. Knygoje, kurios teises įsigijo prodiuseriai, pasakojama apie įvykius po Sovietų sąjungos povandeninio laivo K-129 dingimo, 1968-aisiais. Atominius ginklus gabenęs laivas atsidūrė Ramiojo vandenyno dugne, 4,8 km gylyje. Tuometinė Sovietų Sąjunga dėjo didžiules pastangas, kad laivą surastų ir atgautų, o JAV stengėsi laivo vietą nuslėpti ir patys išsiaiškintų kuo daugiau sovietų paslapčių. Tuo metu vienos iš didžiųjų Šaltojo karo dalyvių – JAV ir Sovietų Sąjungos – atominių ginklų paslapčių išsiaiškinimas galėjo nulemti Šaltojo karo baigtį. Taigi, tokio mąsto karinės paslaptys abiems pusėms buvo ypač svarbios. Slapta CŽV operacija truko šešerius metus ir buvo viena brangiausių JAV istorijoje. CŽV priedanga buvo povandeniai kasybos darbai, kurie, neva, buvo vykdomi vieno JAV milijardieriaus. Sovietai šios paslapties taip ir nesužinojo, o ką amerikiečiams pavyko atgauti iš paslaptingojo laivo, jų vyriausybės įslaptinta iki šiol. Priedangą galiausiai sugriovė JAV žiniasklaida, o tuometinis CŽV atsakymas buvo „Negalime nei patvirtinti, nei paneigti“.

Filmo pasirodymo data dar nežinoma.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles