Atidengtas paminklas nebyliojo kino legendai Busteriui Keatonui

Atidengtas paminklas nebyliojo kino legendai Busteriui Keatonui

Šių metų birželio 16-tą dieną Los Andžele dienos šviesą išvydo paminklas vienam didžiausių nebyliojo kino genijų – Busteriui Keatonui. Paminklas – bronzinė garbės lenta – atidengtas Holivude, toje vietoje, kur buvo aktoriaus studija.

Josephas Frankas „Busteris Keatonas“ buvo amerikiečių aktorius, komikas, režisierius, prodiuseris, scenarijų autorius ir kaskadininkas. Aktorius labiausiai išgarsėjo savo vizualiaja komedija. Tuo metu kinas buvo begarsis ir aktoriai komediją kurdavo vien savo judesiais ir veido išraiškomis. B. Keatonas savo filmuose nuolat patekdavo į kurioziškas ir juokingas situacijas, tačiau pats veidu niekada neparodydavo jokių emocijų. Sugebėti nesijuokti ir kartu juokinti žiūrovus – išskirtinis gebėjimas. Kad ir kokia absurdiškai juokinga būtų situacija, B. Keatonas visada likdavo rimtu, akmeniniu veidu, ir dėl to žiūrovams būdavo tik linksmiau. Būtent dėl šios išskirtinės savybės aktorius buvo pramintas „Didinguoju akmenveidžiu“ (angl. „The Great Stone Face“).

Kitas išskirtinis jo darbų bruožas – kaskadiniai triukai. Tuo metu kine nebuvo jokių specialiųjų efektų ar dublerių, viskas buvo atliekama „čia ir dabar“. B. Keatonas visus triukus atlikdavo pats ir šiandien žiūrint jo filmus gali net plaukai pasišiaušti. Savo scenose aktorius krinta iš didžiulio aukščio, išsoka iš automobilių, šokinėja tarp pastatų stogų. Vienoje scenų ant aktoriaus užvirsta visa namo siena, o jis stovi lyg stovėjęs ir nesusižeidžia tik todėl, jog sienoje buvo mažytis langelis…

Sėkmingiausias aktoriaus karjeros etapas – pati jos pradžia – trečiasis praėjusio amžiaus dešimtmetis. Šiuo laikotarpiu nufilmuoti garsiausi B. Keatono filmai. Juostos „Šerlokas Jaunesnysis“ (angl. „Sherlock Jr.“, 1924), „Generolas“ (angl. „The General“, 1926) bei „Operatorius“ (angl. „The Cameraman“, 1928) laikomos kino klasika. Vėliau aktoriui teko išgyventi daug sunkumų asmeniniame gyvenime bei nesėkmingą kontraktą su viena kino studijų, dėl ko jo karjera sulėtėjo. Vėlesni aktoriaus darbai žinomi mažiau, tačiau Busteris Keatonas šiandien laikomas vienu unikaliausių visų laikų Holivudo aktorių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles