Naujame Paulo Verhoeveno filme Virginie Efira vaidins homoseksualią vienuolę

Naujame Paulo Verhoeveno filme Virginie Efira vaidins homoseksualią vienuolę

Prodiuseris Saïdas Ben Saïdas savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbė naujos olandų režisieriaus Paulo Verhoeveno juostos filmavimo pradžią. Naujojo filmo, pavadinimu „Šventoji mergelė“ (pranc. „Sainte Vierge“) pardavimo teisės bus platinamos jau per ateinantį Kanų kino festivalį. Filmo scenarijų rašo Gerardas Soetemanas – senas P. Verhoeveno bendražygis, dar nuo „olandiškojo periodo“, per kurį buvo sukurti tokie filmai kaip „Turkiški saldumynai“ (ol. „Turks fruit“, 1973 m.), „Ketjė Tipel“ (ol. „Ketje Tippel“, 1975 m.), „Karys iš Oranžijos“ (ol. „Soldaat van Oranje“, 1977 m.), „Kūnas ir kraujas“ (pranc. „La Chair et le sang“, 1985 m.), „Juodoji knyga“ (ol. „Zwartboek“), laikų.

Naujajame filme „Šventoji mergelė“ belgų aktorė Virginie Efira vaidins XVII a. Toskanoje gyvenusią lesbietę vienuolę Bernadetą, regėjusią vizijas. Filmas remsis 1986 m. išleista istorikės Judithos C. Brown knyga „Sesuo Bernadeta – tarp šventosios ir lesbietės“. Prodiuseris S. Ben Saïdas savo „Twitterio“ paskyroje taip pat pasidalijo filmą pristatančia vizualizacija, kurioje susimaišo nuogumas ir religija.

Tačiau tokios naujienos reiškia ir tai, kad „Šventoji mergelė“ iš P. Verhoeveno tvarkaraščio išstūmė kitą filmą. Po plataus tarptautinio pripažinimo pernai sulaukusio filmo „Ji“ (pranc. „Elle“), pagrindinei aktorei Isabelle Huppert atnešusio Cezarį, Auksinį gaublį ir Oskaro nominaciją, P. Verhoevenas ketino imtis biografinio filmo „Lionas, 1943-ieji“ (pranc. „Lyon 1943“), pasakojančio apie prancūzų pasipriešinimo vieną iš lyderių Jeaną Mouliną. Tačiau žiūrovai, dėl to, ko gero, neturėtų per daug skųstis – sprendžiant iš prodiuserio paskelbtos informacijos, naujasis filmas, kuriame susimaišo religija, seksas, valdžia ir nevaldoma aistra, bus visiškai „verhoeveniškas“ ir visiškai nepanašus į pasakojimą apie demistifikuotą Jėzų, kurį režisierius žada ilgus metus. O V. Efirai jau yra pažįstami P. Verhoeveno darbo metodai – minėtoje juostoje „Ji“ belgų aktorė atliko antraplanį vaidmenį ir vaidino I. Hupper įkūnytos Mišelės pasiturinčią religingą kaimynę.

Kol kas naujosios juostos „Šventoji mergelė“ premjeros data nėra skelbiama, tačiau, ko gero, šis filmas kino sales pasieks ne anksčiau kaip 2018 m.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles