Naujame „Amerikos istorijos X“ režisieriaus filme pagrindinį vaidmenį atliks dirbtinis intelektas

Naujame „Amerikos istorijos X“ režisieriaus filme pagrindinį vaidmenį atliks dirbtinis intelektas

Prieš 16 metų pasirodžiusi Andrew Niccolo „Simona“ (angl. „S1m0ne“) pašiepė liūdną Holivudo ateitį, kurioje aktorius pakeis kompiuteriai. Juostoje pasakojama apie programą vardu Simona, kurią Al Pacino veikėjas Viktoras išnaudoja kaip filmų aktorę. Viktoras susilaukia sėkmės, o darbas su virtualia aktore vienas malonumas – jokių kaprizų, vėlavimų ir netgi algos.

Prieš keletą metų paaiškėjo, kad populiari Japonijos pop žvaigždė Aimi Eguchi tebuvo CGI kūrinys, mirusių muzikantų hologramos jau nieko nebestebina, po Paulo Walkerio mirties išvydome jo veidą priklijuotą ant brolio kūno „Greituose ir įsiutusiuose“ (angl. „The Fate of the Furious“), o užpernai „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Rogue One: A Star Wars Story“) debiutavo ir visiškai kompiuteriniais efektais sukurti Mofo Tarkino ir Princesės Lėjos modeliai – atrodo, jog „Simonos“ pranašystės pradėjo pildytis greičiau, nei po dešimtmečio.

Visus minėtuosius pavyzdžius sieja vienas bruožas – šiuose filmuose CGI modeliai naudojami kaip prieskonis arba antraplanė detalė, besislėpdama šešėliuose ir taip bandydama paslėpti tobulumo stokojančias dabartines technines galimybes. Gali būti, jog tam atėjo galas: „Amerikos istorijos X“ (angl. „American History X“) režisierius Tony Kaye’us užsimojo kitam savo filmui pasamdyti dirbtinio intelekto aktorių, atliksiantį pagrindinį vaidmenį.

Filmas bus šiais metais pasirodysiančio „1st Born“ su Valu Kilmeriu ir Denise Richards tęsinys, paprastu pavadinimu „2nd Born“. Režisierius planuoja ištreniruoti dirbtinį intelektą rodydamas jam įvairias aktorystės technikas ir metodus. Lyg to būtų negana, T. Kaye’us tikisi, jog virtualų aktorių pripažins „Screen Actors“  gildija, kas reikštų, jog šis dirbtinis intelektas galėtų pretenduoti į apdovanojimų nominacijas.

Jei T. Kaye’aus projektas pasiseks, greičiausiai išvysime dar vieną dirbtinio intelekto sukeltą paniką su gausybe gąsdinančių antraščių, tačiau atsižvelgiant į smulkius šios technologijos vystymosi žingsnelius, vargu ar artimoje ateityje pamatysime Holivudo aktorių darbus vagiantį dirbtinį intelektą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles