Moterys laimėjo rekordinį skaičių Oskarų

Moterys laimėjo rekordinį skaičių Oskarų

Šiemetinė Oskarų ceremonija ypatinga tapo ne tik rasiniu, bet ir feministiniu atžvilgiu – moterys nuskynė net 15 auksinių statulėlių už savo kūrybines pastangas ir talentą, atiduodamą kino industrijai. Oskarų istorijoje tai yra rekordas.

Anksčiau didžiausias moterų laimėtų Oskarų skaičius buvo 12 – tai nutiko 2007 m. ir 2015 m. Šiemet kai kurie laimėjimai tapo istoriniais – Ruth E. Carter, apdovanota už geriausią kostiumų dizainą filmui „Juodoji pantera“ (angl. „Black Panther“), tapo pirmuoju juodaodžiu asmeniu, laimėjusiu šioje kategorijoje, o atitinkamai Hannah Beachler – geriausios scenografijos kategorijoje.

Šių metų Oskarų rezultatai kaip diena ir naktis skiriasi nuo pernykštės ceremonijos, kurioje Oskarus laimėjo vos 6 moterys. Tačiau, tikėtina, tai yra pozityvus pokytis kino industrijoje ir padės įveikti nelygybės ir netinkamo reprezentavimo problemas. Juolab, kad tikrai yra ką gerinti – ypač geriausios režisūros kategorijoje: iki šiol joje per visą istoriją nominuotos vos penkios moterys režisierės (1977 m. Lina Wertmüller už filmą „Septynios gražuolės“ (it. „Pasqualino Sette Bellezze“), 1994 m. Jane Campion už filmą „Pianinas“ (angl. „The Piano“), 2004 m. Sofia Coppola už filmą „Pasiklydę vertime“ (angl. „Lost in Translation“), 2010 m. Kathryn Bigelow už filmą „Išminuotųjų būrys“ (angl. „Hard Lockers“) ir 2018 m. Greta Gerwig už filmą „LadyBird“), vienintelė laimėjusi – Kathryn Bigelow.

2019 m. Oskarų ceremonijoje apdovanotos šios moterys:

Olivia Colman („Favoritė“ / „The Favourite“) – geriausia aktorė

Regina King („Jei Bylo gatvė prabiltų“ / „If Beale street could Talk“) – geriausia antro plano aktorė

Ruth E. Carter („Juodoji pantera“ / „Black Panther“) – geriausi kostiumai

Lady Gaga („Taip gimė žvaigždė“ / „A Star Is Born“) – geriausia originali daina „Shallow“(kartu su Marku Ronsonu, Anthony Rossonando ir Andrew Wyattu)

Hannah Beacher („Juodoji pantera“) – geriausia scenografija (kartu su Jay Hartu)

Rayka Zehtabchi ir Melissa Berton („Menstruacijos. Bausmės pabaiga“/ „Period. End of Sentence“) – geriausias trumpametražis dokumentinis filmas

Jaime Ray Newman („Oda“ / „Skin“) – geriausias trumpametražis vaidybinis  filmas (kartu su Guy Nattivu)

Domee Shi ir Becky Neima-Cobb („Bao“) – geriausias trumpametražis animacinis filmas

Elizabeth Chai Vasarhelyi ir Shannon Dill („Laisvasis laipiojimas“ / „Free Solo“) – geriausias dokumentinis filmas (kartu su Jimmy Chinu ir Evanu Hayesu)

Nina Hartstone („Bohemijos rapsodija“ / „Bohemian Rhapsody“) – geriausias garso montažas (kartu su Johnu Warhurstu)

Kate Biscoe ir Patricia Dehaney („Valdžia“ / „Vice“) – geriausias grimas ir šukuosenos (kartu su Gregu Cannomu)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles