Mortenas Tyldumas ieško užuovėjos amerikietiškam „Galvų medžiotojų“ perdirbiniui

Mortenas Tyldumas ieško užuovėjos amerikietiškam „Galvų medžiotojų“ perdirbiniui

Biografinės dramos „Vaizduotės žaidimas“ (angl. „The Imitation Game“) režisierius norvegas Mortenas Tyldumas bando savo kvapą gniaužiantį kūrinį „Galvų medžiotojai“ (norv. „Hodejegerne“) prastumti į JAV. Režisierius pasiekė susitarimą su kino prodiuserių kompanija „Yellow Bird“), dėl to, kad būtų statoma angliška 2011 m. norvegiškojo kriminalinio trilerio versija (angl. „Headhunters“). Kol kas neaišku, ar perdirbinys bus skirtas didiesiems ar mažiesiems ekranams, kadangi svarstomi tiek filmo, tiek televizijos serialo variantai. Šiuo metu taip pat ieškoma scenaristo.

Filmą prodiusuos pats M. Tyldumas, kartu su savo sutuoktine Janne Tyldum įkūręs prodiuserių kompaniją „Norse Code“, kurios specializacija – amerikietiškai publikai pristatyti garsias Skandinavijos knygas, filmus ir kitus kūrinius.

2011 m. filmas „Galvų medžiotojai“ sukurtas pagal 2008 m. to paties pavadinimo norvegų rašytojo Jo Nesbø romaną. Kūrinio centre atsiduria sėkmingas, tačiau nepatikimas korporacijos naujokas Rodžeris Braunas (akt. Aksel Hennie), gyvenantis dvigubą gyvenimą, be oficialaus užsiėmimo dar tampantis ir meno vagimi, tam, kad galėtų sau leisti prabangą. Jis sužino, kad vienam iš jo potencialių klientų priklauso vertingas paveikslas ir ketina jį pavogti. Filme taip pat vaidino Nikolajus Coster –Waldau ir Synnøve Macody Lund.

„Yellow Bird“ 2013 m. ketino pagal romaną statyti televizijos serialą, kuris turėjo būti rodomas „HBO“ tinkle. Projektas, kuriam scenarijų rašė Alexanderis Woo, toliau paruošiamosios stadijos nepažengė, ir autorinės teisės vėl grįžo kompanijai „Yellow Bird“. Prie 2013 m. projekto prisidėję A. Woo ir studija „Lionsgate“ dabartiniame projekte nedalyvauja.

2015 m. M. Tyldumas buvo nominuotas geriausio režisieriaus kategorijoje už juostą „Vaizduotės žaidimas“ (2014 m.), pats filmas apdovanotas Oskaru už geriausią adaptuotą scenarijų bei pelnė dar šešias nominacijas, įskaitant ir geriausio filmo kategoriją. M. Tyldumas šiuo metu baigia kurti „Sony“ kompanijos didelio biudžeto mokslinės fantastikos meilės istoriją „Keleiviai“ (angl. „Passengers“), kuriame vaidina Jennifer Lawrence ir Chrisas Prattas.

M. Tyldumas taip pat užsiima televizijos serialo „Kolega“ (angl. „Counterpat“), rodomo per „Starz“ kabelinės televizijos tinklą, kūrimu. Seriale vaidina Oskaro laureatas JK Simmonsas. Iš pradžių užsakymas buvo pateiktas dėl dviejų sezonų, tačiau serialas gali būti pratęstas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles