Mirė „Žvaigždžių kelio“ aktorius Leonardas Nimoy’us

Mirė „Žvaigždžių kelio“ aktorius Leonardas Nimoy’us

Penktadienį kino pasaulį sukrėtė tragiška žinia – mirė aktorius Leonardas Nimoy‘us. 83-ejų metų vyras savaitės pradžioje buvo paguldytas į ligoninę ir, kaip jo žmona pranešė leidiniui „The New York Times“, penktadienį ryte mirė savo namuose Los Andžele.

Kino, o labiau televizijos pasauliui aktorius geriausiai buvo žinomas iš serialo „Žvaigždžių kelias“ (angl. „Star Trek“). 1966 metais rodytas serialas susilaukė stulbinamo populiarumo ir iki šių dienų yra laikomas vienu geriausių mokslinės fantastikos projektų televizijoje. Seriale L. Nimoy‘us tris sezonus vaidino Poną Spoką – vieną iš erdvėlaivio „Enterprise“ vadovų, kuris turėjo ir žemiečių, ir ateivių kraujo.

Būtent Spokas tapo originaliojo „Žvaigždžių kelio“ skiriamuoju ženklu, kadangi serialas nevengė tikrų septintojo dešimtmečio problemų perkelti į mokslinės fantastikos pasaulį, o fiziškai kitaip nei atrodantis Spokas visuomet atsidurdavo tų problemų sukūryje. L. Nimoy‘aus ramus, gergždžiančiu balsu pateikiamas Spokas įėjo į populiariosios kultūros istoriją kaip vienas įsimintiniausių mokslinės kultūros personažų.

L. Nimoy‘us savo laiku buvo itin populiarus aktorius, vaidinęs dešimtyse filmų ir serialų. Visgi didžiausia aktoriaus meile iki pat pabaigos išliko „Žvaigždžių kelias“. Iš vienuolikos L. Nimoy‘aus režisuotų filmų, du iš jų buvo „Žvaigždžių kelio“ tęsiniai. Aktorius kartu vaidino ir daugelyje šalutinių „Žvaigždžių kelio“ projektų televizijoje.

2009-aisiais metais, kuomet režisierius J.J. Abramsas atgaivino „Žvaigždžių kelio“ franšizę didžiuosiuose ekranuose su to paties pavadinimo filmu, jis pasikvietė L. Nimoy‘ų atlikti nedidelį vaidmenį, ką ilgą laiką nevaidinęs aktorius su malonumu ir padarė. Jis kartu grįžo ir į 2013-aisiais metais sukurtą filmo tęsinį.

Kaip pranešama, L. Nimoy‘us jau kurį laiką sirgo sunkia plaučių liga, susijusia su jo intensyviu rūkymu jaunystėje. Nepaisant jo garbaus amžiaus, aktoriaus netektis sukrėtė visą mokslinės fantastikos gerbėjų bendruomenę.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles