Mirė legendinis „Žvaigždžių karų“ prodiuseris Gary‘is Kurtzas

Mirė legendinis „Žvaigždžių karų“ prodiuseris Gary‘is Kurtzas

Pirmadienio naktį, Jungtinės Karalystės laiku, mirė „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) prodiuseris Gary‘is Kurtzaas. Būdamas 78 metų pralaimėjo ilgametę kovą su vėžiu. Apie tai pranešė „BBC News“, kai sulaukė gedinčių artimųjų pranešimo: „Gary‘is buvo mylimas vyras, tėvas, senelis, draugas, kolega, mokytojas, kurio didžiausi talentai – kino kūryba, fotografija, muzika ir kino istorija.“

G. Kurtzo karjera prasidėjo 1966 metais, kai būdamas režisieriaus Monte Hellmano asistentu pristatė debiutinį darbą „Pasivažinėjimas sūkuryje“ (angl. „Ride in Whirlwind“) su Jacku Nicholsonu. Vėliau vienas po kito sekę kino projektai nutiesė kelią į bendradarbiavimą su žymiuoju George’u Lucasu.

G. Kurtzas prodiusavo tokius kultinius filmus kaip „Amerikos grafičiai“ (angl. „American Graffiti“), „Juodasis kristalas“ (angl.„Dark Crystal“), „Žvaigždžių karai: epizodas IV – nauja viltis“ (angl. „Star Wars Episode IV – A New Hope“), „Žvaigždžių karai: epizodas V – Imperija kontratakuoja“ (angl. „Star Wars Episode V – The Epire Strikes Back“) deja, bet po šio filmo pasirodymo G. Lucaso ir G. Kurtzo keliai išsiskyrė.

G. Kurtzas net du kartus buvo nominuotas Oskaro apdovanojimui už savo prodiusuotus filmus, o 2010 metais vykusiame interviu yra pasakęs, kad kino industrija po truputį ritasi į komercinį liūną, pamiršdama tikrąsias kino ištakas ir kompiuteriai negali visiškai perimti žmogaus darbo.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles