Mirė legendinis režisierius Pierre’as Rissient’as

Mirė legendinis režisierius Pierre’as Rissient’as

Prancūzijos kino pasaulis neteko legendinio režisieriaus, prodiuserio ir visuomenės veikėjo Pierre‘o Rissient‘o. Daugybę metų kentęs įvairius sveikatos negalavimus, režisierius mirė vienoje iš Paryžiaus ligoninių, jam buvo 81-eri.  Apie jo mirtį pranešė Lumiero aukštoji mokykla, o buvęs kolega Bertrand‘as Tavernier patvirtino šią žinią išplatintame pranešime: „Pierre‘as Rissient‘as mirė praeitą vakarą. Jo žmona Yung Hee paprašė pasidalinti šia siaubinga žinia su visuomene. Pierre‘as buvo nuostabus, visiškai nuo kino priklausomas žmogus. Labai jo ilgėsimės.“

Pierre‘as Rissient‘as buvo tikras ikonoklastas, žmogus kuris netikėjo, kad kinas ir kino menas gali turėti sienas, religiją ar tautybę. Jo indėlis į kino pasaulį nepamatuojamas, kaip ir atsidavimas darbui, jis vienas pirmųjų pradėjo griauti barjerus  esančius tarp Europos ir Vakarų kino pasaulių. Daugiau nei 50 metų  Pierre‘as Rissient‘as buvo vienas įtakingiausių Prancūzijos kino industrijos žmonių, nors pats režisavo vos du filmus – „Penketas ir oda“ (pranc. „Cinq et la peau“) ir „Alibi“ (pranc. „Alibis“). Režisierius garsėjo savo pagalba jauniems ir talentingiems kino kūrėjams, jų filmų garsinimu kino festivaliuose visame pasaulyje. Su Pierre‘u dirbo tokios pasaulinės garsenybės kaip Clint‘as Eastwood‘as, Martin‘as Scorsese, Jane Campion, King‘as Hu, Sydney Pollack‘as, John‘as Boorman‘as, Mike‘as Leigh’as, Abbas Kiarostami‘s, Charles‘as Burnett’as, Hou Hsiao Hsien ir Lino Brocka.

„Filmas negali tiesiog patikti, jis turi patikti dėl teisingų priežasčių“ – sakydavo Pierre‘as Rissient‘as. Jis buvo vienintelis asmuo, galėjęs į Kanų kino festivalį atvykti nepaisydamas aprangos kodo ir palikti prašmatnų smokingą kabėti spintoje.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles