Mirė legendinis Holivudo režisierius Richardas Donneris

Mirė legendinis Holivudo režisierius Richardas Donneris

Pirmadienį kino pasauliui buvo pranešta, kad mirė Holivudo filmų legenda Richardas Donneris. Ikoniškas režisierius bei prodiuseris sulaukė devyniasdešimt vienerių metų, jo mirties priežastys liko neatskleistos. Šis žmogus buvo atsakingas už keletą žinomiausių 70-o bei 80-o dešimtmečio filmų.

Pradėjęs savo karjerą režisuodamas televizijos serialus ir po to perėjęs prie įvairaus žanro filmų, R. Donnerio vienu didžiausių pasiekimų tapo 1978-ais išleistas „Supermenas“ (angl. „Superman“) su pagrindinį vaidmenį atlikusiu Christopheriu Reevesu. Tuo metu tai buvo pirmasis didelio biudžeto superherojaus projektas ir itin sėkmingas, su šešiskart biudžetą viršytu pelnu bei trejomis Oskarų nominacijomis. Nors režisierius tęsiniui nesugrįžo, dėl nesutarimų su prodiuseriais jis atsisakė būti prirašytas prie „Supermeno 2“ kūrimo, tačiau originalusis „Supermenas“ iki dabar yra laikomas šiuo metu dominuojančio superherojų žanro pradininku.

1980-aisiais, R. Donneris toliau tęsė karjerą su sėkmingais projektais, vienas iš jų, 1985-ų metų klasika tapęs šeimyninis filmas „Padaužos“ (angl. „The Goonies“). Vėliau režisierius startavo žinomą frančizę, kai 1987-ais metais išleido pirmąją „Mirtino Ginklo“ (angl. „Lethal Weapon“) dalį su Melu Gibsonu bei Danny Gloveriu. R. Donneris vienuolikos metų tarpe režisavo visus keturis serijos filmus, kurių pelnas siekia beveik milijardą JAV dolerių. Ir nors paskutinis jo projektas buvo 2006-ais išleistas veiksmo filmas „16 Kvartalų“ (angl. „16 Blocks“) su Bruce Willisu, 91-erių metų režisierius sugrįžo režisuoti penktąją „Mirtino Ginklo“ dalį, kuri turėjo būti tikrai paskutinis jo kūrinys.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. gediminas / 2021 liepos 30

    gal galite priminti bent vieną legendą apie Richardą Donnerį… 🙂