Mirė filmo „Pietinio kvartalo vyrukai“ režisierius Johnas Singletonas

Mirė filmo „Pietinio kvartalo vyrukai“ režisierius Johnas Singletonas

Mirė filmo „Pietinio kvartalo vyrukai“ (angl. „Boyz n the Hood) scenarijaus autorius ir režisierius Johnas Singletonas, kuris buvo pirmasis afroamerikietis, pelnęs „Oskaro“ nominaciją geriausio režisieriaus kategorijoje. Kino kūrėjas mirė sulaukęs 51-erių.

J. Singletonas patyrė insultą po to, kai ėmė jausti silpnumą kojose ir balandžio 17 d. buvo paguldytas į ligoninę. Pirmadienį, balandžio 29 d. buvo atjungti režisieriaus gyvybę palaikantys aparatai ir J. Singletonas mirė po kelių valandų Los Andželo ligoninėje. Jo šeima paskelbė pareiškimą dėl režisieriaus mirties: „Su liūdesiu pranešame, kad Johnas Singletonas mirė. Johnas mirė ramiai, apsuptas savo šeimos ir draugų. Norime padėkoti nuostabiems „Cedars-Sinai“ ligoninės gydytojams už jų profesionalumą ir kilnumą, ir dar kartą norime padėkoti Johno fanams, draugams ir kolegoms už jų meilė, palaikymą, kurį jie jam išreiškė šiuo sudėtingu laikotarpiu.“ – pranešime rašė Singletonų šeima. J. Singletonas užaugo Pietiniame Los Andžele, kuris tapo daugelio jo, kaip rašytojo ir režisieriaus, darbo vieta. Kino kūrėjas lankė „USC Unicersity“ kino mokyklą, o savo baigiamąjį darbą pavertė scenarijumi 1991 m. filmui „Pietinio kvartalo vyrukai“.

Vos koledžą pabaigęs ir dar neturintis jokių kino kreditų savo kūryboje, J. Singletonas drąsiai reikalavo režisuoti filmą, kai „Columbia Pictures“ kreipėsi į jį dėl „Pietinio kvartalo vyrukai“ scenarijaus pasirinkimo. „Nenorėjau, kad šį filmą režisuotų kas nors iš Aidaho ar Encino (Los Andželo miesto dalis),“ – per 25-ąsias filmo metines kalbėjo režisierius. Filme „Pietinio kvartalo vyrukai“ vaidino reperis Ice Cube ir aktorius Cuba Goodingas Jaunesnysis, o juosta nukreipė žiūrovų dėmesį į afroamerikiečių jaunimą, suskaldytą narkotikų ir smurto. Ši juosta pelnė „Oskaro“ nominaciją J. Singletonui už originalų scenarijų ir režisūrą. Be to, jis buvo pirmasis juodaodis režisierius, pelnęs „Oskaro“ nominaciją ir taip pat buvo jauniausias žmogus, nominuotas už režisūrą, kadangi tuo metu J. Singletonui tebuvo 24-eri. „Kuriant filmą, kartu aš mokiausi kaip režisuoti,“ – teigė režisierius filmo metinių proga. „Kai filmas tapdavo vis intensyvesnis ir pasiekdavo trečią veiksmą, darbas su kamera tapdavo vis sklandesnis, nes aš dirbdavau vis geriau ir geriau – ir priimdavau daugiau galimybių.“

J. Singletonas taip pat režisavo tokius filmus kaip „Poetiškas teisingumas“ (angl. „Poetic Justice“), „Higher Learning“, filmo „Šaftas“ (angl. Shaft“) perdirbinį ir antrąją filmo „Greiti ir įsiutę“ (angl. „2 Fast 2 Furious“) dalį. Taip pat režisierius teigė, kad jį stipriai paveikė reperio Tupaco Shakuro mirtis ir jis buvo pasirašęs sutartį režisuoti reperio biografinį filmą „2Pac: Legenda“ (angl. „All Eyez on Me“), tačiau atsisakė projekto dėl kūrybinių skirtumų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles