Sekmadienį Los Andžele, eidama 99-uosius metus, mirė vengrų kilmės amerikiečių aktorė Zsa Zsa Gabor, pagarsėjusi ne tik savo vaidmenimis kine, bet ir išsišokimais bei finansinėmis problemomis. Būsimoji aktorė gimė 1917 m. vasario 6 d. Budapešte. 1936 m. tapo Mis Vengrija. 1952 m. atliko savo pirmąjį didžiojo ekrano vaidmenį, suvaidinusi Mervyno LeRoy režisuotame filme „Graži pažiūrėti“ (angl. „Lovely to Look at“). Tais pačiais metais ji pasirodė dar dviejose juostose: Edmund Goldingo romantinėje komedijoje „Mes nesusituokę!“ (angl. „We‘re not Married!“) bei Johno Houstono biografinėje muzikinėje dramoje „Mulen Ružas“ (angl. „Moulin Rouge“). Vėliau ją buvo galima išvysti Charles‘o Walters‘o muzikinėje romantinėje dramoje „Lili“ (1953m.), Henri Varneuil‘io komedijoje „Visuomenės priešas Nr. 1“ (pranc. „L’ennemi public n° 1“, 1953 m.) ar Georges‘o Rouquier‘o ir Ricardo Muñoz Suay dramoje „Kraujas ir šviesos“ (pranc. „Sang et lumières“, 1954 m.). Iš viso jos filmografijoje – 76 vaidmenys kino ir televizijos projektuose, kai kuriuose (pvz. 1960 m. George‘o Sidney muzikinėje komedijoje „Pepe“) ji vaidino tiesiog pati save.

Z. Gabor buvo ištekėjusi devynis kartus ir gyrėsi suvedžiojusi tokius žinomus vyrus kaip Frankas Sinatra, Richardas Burtinas ir Seanas Connery. 1970 m. ji išleido knygą dviprasmišku pavadinimu: „Kaip rasti vyrą, kaip jį išsaugoti ir kaip juo atsikratyti“. Jos gastroles lydėjo incidentai su teisėsauga (1989 m. ji trenkė antausį policijos pareigūnui ir už tai buvo nuteista trijų dienų laisvės atėmimo kalėjime bausme; 1993 m. ji nesilaikė reklamos sutarties ir turėjo sumokėti 200 000 JAV dolerių baudą). Galiausiai ji pati padavė į teismą savo vienturtę dukrą, kaltindama pavogus iš jos 2 mln. JAV dolerių.

Po 2002 m. patirtos automobilio avarijos ji liko pusiau paralyžuota. Ji padavė į teismą savo kirpėją (kuri ir vairavo automobilį) ir prisiteisė 2 mln. JAV dolerių už patirtą fizinę ir moralinę žalą. Po trejų metų ji patyrė širdies smūgį, 2011 m. teko amputuoti dalį kojos, vėliau turėjo problemų su širdimi ir plaučiais.

Palūžusi ji turėjo parduoti savo 28 miegamųjų vilą Los Andžele – tam, kad galėtų apmokėti smarkiai išaugusias savo gydymo išlaidas. Anot jos devintojo sutuoktinio Frederico von Anhalto, Z.Gabor mirė apsupta savo šeimos ir draugų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles