Mirė Adolfą Hitlerį vaidinęs aktorius Bruno Ganzas

Mirė Adolfą Hitlerį vaidinęs aktorius Bruno Ganzas

Mirė 77-erių sulaukęs šveicarų aktorius Bruno Ganzas. Neseniai aktoriui buvo diagnozuotas vėžys, o jo agentės Patricia Baumbauer teigimu, B. Ganzas mirė penktadienį, savo namuose Ciuriche. Aktorius B. Ganzas per savo karjerą pasirodė daugiau nei 80-tyje kino filmų ir televizijos laidų, o geriausiai yra žinomas už nugalėto Adolfo Hitlerio vaidmenį filme „Trečiojo Reicho žlugimas“ (vok. „Der Untergang“/ angl. „Downfall“) dėl kurio aktorius vėliau tapo milžiniška sensacija. Taip pat B. Ganzas žinomas už angelo vaidmenį kino klasiko Wimo Wenderso filme „Dangus virš Berlyno“ (vok. „Der Himmel über Berlin“).

B.Ganzas yra pelnęs „Donatelo Dovydo“ apdovanojimą už pasirodymą 2000 m. filme „Duona ir tulpės“ (it. „Pane e tulipani“). „Donatelo Dovydo“ apdovanojimai yra tarsi atskiri Italijos „Oskarų“ apdovanojimai ir aktorius apdovanojimą laimėjo už savo kaip tylaus, poetiško padavėjo vaidmenį, kuris susipažįsta su nesuvaldoma namų šeimininke.

Didžioji dauguma šio aktoriaus vaidmenų buvo skirti europietiškam kinui ir televizijai. Be to, kad su W. Wendersu dirbo filme „Dangus virš Berlyno“, B. Ganzas su aktoriumi Dennisu Hopperiu taip pat vaidino šio režisieriaus 1977 m. kriminaliniame filme „Amerikietis draugas“ (vok. „Der amerikanische Freund“), kuriame jis vaidino vokietį, sergantį mirtina liga ir sutinkantį būti žudiku.

Su daugiau nei 80-čia vaidmenų savo portfolio, 2004 m. filme „Trečiojo Reicho žlugimas“ B. Ganzo įkūnytas Adolfas Hitleris yra būtent tas vaidmuo, dėl kurio jį žino didžioji dauguma. Iš pradžių aktorius labai stipriai abejojo dėl šio vaidmens, įvardydamas tai kaip „šlykštų ir siaubingą dalyką“, tačiau kiek vėliau sutiko, pripažindamas, kad pajautė pagundą ir temą įvardijo kaip tiesiog viliojančią. „Keturis mėnesius aš ieškojau informacijos. Prodiuseriai man atsiuntė juostą, kuri buvo slapta įrašyta Suomijoje, 1942 m., kurioje buvo girdėti tikras Hitlerio balsas – ne šaukiantis oratorius prie kurio mes esame įpratę, bet švelnus, patrauklus balsas, ramus baritonas. Bandžiau šitai užfiksuoti“ – viename interviu pasakojo aktorius B. Ganzas.

Aktorius gimė 1941 m., kovo 22 d. Ciuriche. Į aktorystę jis pasinėrė dar prieš įstodamas į universitetą, o scenoje pradėjo pasirodyti 1961 m. ir beveik 2 dešimtmečius visą save paskyrė teatro pasirodymams. Per šį laikotarpį aktorius pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant vokiečių žurnalo „Theater Heute“ metų aktoriaus apdovanojimą 1973 m. 1976 m. filmas „Vasaros svečiai“ (vok. „Sommergäste“) tapo viena tų juostų, kuri atvėrė jam naujas duris vaidybos karjeroje.

Savo laisvalaikiu B. Ganzas, pasak interviu 2005 m., mėgavosi skaitymu ir žiūrėjimu į žmones. Nors aktorius per daugelį metų gavo daugybę apdovanojimų, vienas iš jo didžiausių yra, be abejo, „Iffland“ žiedas. Žiedas yra deimantinis dygliuotas papuošalas, pavadintas pagal pirmąjį Vokietijos aktorių 1870-aisiais, kuris taip buvo pagerbtas kaip „svarbiausias ir vertingiausias vokiškai kalbantis teatro aktorius“. B. Ganzas žiedą gavo 1996 m. ir yra penktasis žmogus nešiojęs jį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles