M. Scorsese, Q. Tarantino, R. Deakinsas ir kiti kino kūrėjai naujuosius „Oskarų“ apdovanojimų planus vadina įžeidimu

M. Scorsese, Q. Tarantino, R. Deakinsas ir kiti kino kūrėjai naujuosius „Oskarų“ apdovanojimų planus vadina įžeidimu

Šių metų Akademijos apdovanojimai, dar žinomi kaip „Oskarai“, medijos portaluose pradėjo skambėti dėl nerasto vedėjo, o dabar į viešumą iškilo dar viena drama – pasikeitusi ceremonijos tvarka, kino kūrėjų vadinama diskriminacine.

Vis daugiau menininkų iš įvairių kino industrijos sričių prisideda prie atviro laiško „Oskarų“ organizatoriams, nusprendusiems keturias nominacijas (kinematografijos, montažo, trumpo metro filmo bei makiažo ir šukuosenų) apdovanoti per reklamines pertraukas, t.y. televizijos žiūrovams nematant.

Industrijos atstovai siekia šio sprendimo atšaukimo. Tarp daugybės parašų galima rasti tokius režisierius, kaip Martinas Scorsese, Quentinas Tarantino, Spike‘as Lee, kinematografus Rogerį Deakinsą, Emmanuelį „Chivo“ Lubeski, Robertą Richardsoną ir t.t.

Nors „Oskarų“ ceremonija vyks vasario 24 d., t.y. po 10 dienų, prodiuseriai Donna Giglioti ir Glenas Weissas gali susidurti su atviru industrijos sukilimu. Kol kas apdovanojimų atstovai sprendimo viešai nekomentuoja.

Atvirame kino kūrėjų laiške rašoma, jog „būtinų kino amatų nužeminimas į žemesnį statusą 91-ųjų Akademijos apdovanojimų metu yra įžeidimas tiems, kurie paskyrė savo gyvenimus ir aistras pasirinktai profesijai. Kai žmonių, prisidedančių prie kino, indėlis sumenkinamas institucijos, siekiančios juos apsaugoti, Akademijos dvasia, žadėjusi gerbti kiną kaip bendradarbiavimo pagrindu grįstą meno formą, nustoja egzistuoti“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles