Kanuose Auksine kamera apdovanota Houda Benyamina: „Kanai priklauso mums!“

Kanuose Auksine kamera apdovanota Houda Benyamina: „Kanai priklauso mums!“

Nors „Dieviškosios“ (pranc. „Divines“) yra debiutinis režisierės Houdos Beyaminos filmas, šiemet Kanuose jis buvo įvertintas Auksinės kameros (pranc. Caméra D‘Or) apdovanojimu. Sulaukusi tokio pripažinimo režisierė neslėpė džiaugsmo.

35 metų kino kūrėja sužavėjo Kanus savo drama, pasižyminčia moteriška jaunų metisių aktorių sudėtimi. Toks pasirinkimas, beje neišvengė lyginimo su 2014 m. paralelinėje Kanų kino festivalio konkursinėje programoje rodytu Céline Sciama filmu „Mergos“ (pranc. „Bande de filles“, 2014) ar netgi su Briano de Palmos kriminaline drama „Žmogus su randu“ (angl. „Scarface“, 1983 m.)

Atsiimti savo apdovanojimo H. Benyamina ant scenos kopė lydima savo keturių deivių. Skardžiabalsė režisierė nepraleido progos išrėžti kalbą (kuriai, rodės, nebus pabaigos), liksiančią Kanų festivalio kronikose.

„Iš tiesų, aš visada sakydavau, kad Kanai man nerūpi. Ir štai šiandien aš esu patenkinta būdama čia, kadangi tai vieta, kurioje mes ir turime būti. Kanai priklauso mums, Kanai yra taip pat mūsų!“ kalbėjo ji, pritariama publikos ovacijų. „1000 veidų“, mes esam čia, mes esam čia, tai įmanoma!“, emocingai kalbėjo režisierė, sukūrusi asociaciją „1000 veidų“ (pranc. „1000 visages“), skirtą skatinti kultūrinį prieinamumą priemiesčiuose bei įvairovę meno sluoksniuose.

Kompleksų neturinti feministė H. Benyamina reikalavo daugiau moterų kino industrijoje ir dėkojo savo prodiuseriui, tikėjusiam ja suteikusiam kūrybinę galimybę.
H. Benyaminos režisuotame filme „Dieviškosios“ vaidinančios Oulaya Amamra, Jisca Kalvanda ir Déborah Lukumuena visos yra kilusios iš Paryžiaus priemiesčių. O. Amamra ir J. Kalvanda jau yra vaidinusios trumpametražiuose ar ilgo metro filmuose, tačiau studentei D. Lukumuenai vaidmuo „Dieviškosiose“ tapo vaidybiniu debiutu kine.

Filmas „Dieviškosios“ veiksmas vyksta priemiestyje, kur susikerta narkotikų platintojų ir skirtingų religijų atstovų keliai. Čia gyvenanti Dounia trokšta valdžios ir pasisekimo. Palaikoma savo geriausios draugės Maimounos, ji nusprendžia sekti pripažinimą ir pagarbą atitinkamuose sluoksniuose pelniusios narkotikų platintojos Rebekos pėdomis. Tačiau susitikimas su jausmingu jaunu šokėju Džigi, apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles