Michelis Hazanavičius režisuos animacinį filmą

Michelis Hazanavičius režisuos animacinį filmą

Nors naujausio jo vaidybinio filmo – nuotykių komedijos „Pamirštas princas“ (pranc. „Le prince oublié“), kurioje vaidina Omaras Sy, Bérénice Béjo ir François Damiensas, premjera numatyta tik kitų metų sausį, Oskaro laureatas prancūzų režisierius Michelis Hazanavičius jau žvelgia dar toliau į ateitį ir ruošiasi naujam projektui. Šįsyk tai bus animacinis filmas – pirmasis per jo karjerą.

Tokių gerai žinomų filmų kaip „Artistas“ (angl. „The Artist“) ir diptiko apie agentą OSS 117 režisierius į didžiuosius ekranus ruošiasi perkelti Jeano-Claude‘o Grumbergo pasaką „Pati brangiausia prekė“ (pranc. „La plus précieuse des marchandises“), Prancūzijos knygynuose pasirodžiusią šių metų pradžioje ir sulaukusią didelio populiarumo. Knygos pasakojimas nukelia į Antrojo pasaulinio karo laikotarpį.

Nors filmo darbai prasidės dar tik 2020 m., o kino sales ši animacinė juosta pasieks dar po dvejų metų, M. Hazanavičius, kuris ne tik režisuos, bet ir kartu su knygos autoriumi J. C. Grumbergu rašys scenarijų, jau dabar išplatino tokį pranešimą: „Kitą kartą Lenkijos miško glūdumoj gyveno neturtingas medkirtys su žmona. Medkirčio žmona labai liūdėjo dėl to, kad jiedu negali susilaukti vaikų. Kitą kartą gyveno žydų šeima – tėvai su naujagimiais dvynukais. Paryžiuje jie buvo sulaikyti ir išvežti į Aušvicą. Traukinyje, kuris juos vežė į garantuotą mirtį, tėvas padarė kai ką beprotiško: apimtas paskutinės desperatiškos vilties jis išmetė vieną savo dvynukų iš traukinio. Vieną dieną medkirčio žmona pamatė pro šalį važiuojantį traukinį, kurį ji palaikė prekiniu, ir ryšulį, kuris buvo išmestas ir nukrito ant sniego. Tarsi dangaus siųsta dovana, šis ryšulėlis pasirodė besąs tai, ko ji taip karštai troško – kūdikis. Šis įvykis negrįžtamai pakeis šios pasakos pagrindinių personažų likimus ir mus nuo mirtis stovyklų nuves pas moterį, kuri, nepaisydama gresiančio pavojaus, nusprendžia tapti mama šiai pačiai brangiausiai „prekei“. Gyvenimo jėgą pastatydama prieš mirties pramonę, ši Grumbergo pasaka tame, kas amžiams išliks kaip dėmė žmonijos istorijoje, sugeba atrasti kai ką gražaus.“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles