#MeToo tema Berlyno kino festivalyje

#MeToo tema Berlyno kino festivalyje

Menas ir kultūra visada susiduria tiek su estetiniais, tiek su socialiniais klausimais. Kiekvienais metais tarptautinio Berlyno kino festivalio programa atspindi šį faktą. Berlinalė yra griežtai įsipareigojusi kovoti už seksualinio apsisprendimo laisvę ir priešintis bet kokioms prievartos formoms.

Diskusija, kilusi po Weinstein‘o skandalo, yra svarbi ir atvedė prie #MeToo judėjimo. #MeToo atskleidė, kokiu didžiuliu mastu šios nepriimtinos sąlygos yra išplitusios. Be seksualinio smurto temos, diskusija kviečia mus iš esmės įveikti galia pagrįstus santykius, būdingus mūsų visuomenei. Tarptautinis atgarsis, su kuriuo susidūrė #MeToo, labai greitai ir aiškiai parodė, kad problema egzistuoja ne tik Holivude: visame pasaulyje asmenys, patyrę tokio tipo išnaudojimą, dabar rado drąsos viešai pasidalyti savo istorijomis. Ne išimtis ir Vokietija – girdima kaip niekada daug balsų, įvardijančių konkrečius incidentus, nutikusius kino ir televizijos srityse.

Taigi šia tema taip pat bus kalbama 2018-ųjų metų festivalyje. Berlinalė mato save kaip forumą, kur problemos gali būti išgirstos ir kur gali būti inicijuojami impulsai, tad mielai priima įvairius renginius, skirtus prisidėti prie konkrečių pokyčių.

Dar daugiau, po pavadinimu „NE diskriminacijai!“ (angl. „NO to Discrimination!“) Berlinalė norėtų palengvinti nukentėjusių asmenų konsultavimą. Visus festivalio dalyvius (tiek žiūrovams, tiek industrijos svečiams), patyrusiems ar stebėjusiems diskriminaciją, seksualinį priekabiavimą ar seksualinę prievartą, Berlyno kino festivalis nukreips į kontaktinius partnerius arba į konsultacijų centrus (anonimiškai ir nemokamai).

Per festivalį vyks šie renginiai:

Pirmadienis, vasario 19 d. 14:00 – 17:00
Grupinė diskusija: „Kultūra nori permainų – pokalbis apie seksualinę prievartą kine, televizijoje ir teatre“

Kino ir televizijos atstovai diskutuos, kokių priemonių būtų galima imtis seksualinės prievartos atakų ar netinkamo elgesio prevencijai ir kaip pagerinti nukentėjusiųjų situaciją.

Šeštadienis, vasario 17 d. apie 12:15
„Panaikinti spragą. Seminaras su kūrėjais ir finansuotojais apie tai, kaip imtis veiksmų prieš 50/50 2020-aisiais“

Šiame seminare Daniela Elstner („Doc & Film International“ generalinė direktorė) pristatys iniciatyvą „Kalbėk!“ (angl. „Speak Up!“) ir kartu su kitais iniciatoriais perskaitys savo manifestą. „Kalbėk!“ siekia padrąsinti prabilti asmenis, kurie kino industrijoje yra nukentėję nuo seksualinės prievartos. Oficialus „Kalbėk!“ internetinis puslapis pradės veikti per festivalį. Be išsamios informacijos šiame internetiniame puslapyje bus pateikiami ir nemažai patarimų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles