„Stebėtojų lyga“ gali tapti televizijos serialu

„Stebėtojų lyga“ gali tapti televizijos serialu

Televizijos tinklas „HBO“ patvirtino, kad „buvo pradėtos preliminarios derybos dėl „Stebėtojų lygos“ (angl. „Watchmen“) serialo kūrimo“, tačiau tuo pačiu pažymima, kad kol kas dar nėra pasiekta jokio susitarimo.

Tad gali būti, kad režisierius Zackas Snyderis vėl sugrįš į „Stebėtojų lygos“ pasaulį, tik šįkart šis pasaulis atsivers mažesniu mastu. Pranešama, kad kino kūrėjas susitiko su „HBO“ atstovais aptarti galimybę kurti „Stebėtojų lygos“ televizijos serialą. Kol kas dar niekas nepatvirtinta ir, kalbant apie „HBO“, kuri garsėja nenuspėjamumu, neatmestina galimybė, kad serialas dienos šviesos taip ir neišvys.

Pirmą kartą išleista 1980 m. Alano Moore‘o „Stebėtojų lyga“ yra vienas labiausiai vertinamų ir didžiausią įtaką darančių komiksų. Natūralu, kad Holivudas keletą dešimtmečių su įvairiais kino kūrėjais nesėkmingai bandė šį komiksą perkelti į ekraną, tačiau pasisekė tik 2009 m., kai šio projekto ėmėsi Zackas Snyderis.

Tiesa, filmą lydėjo prieštaringos reakcijos. Vieni jį kritikavo dėl beveik pažodinio prisirišimo prie pirminio šaltino, kitiems, priešingai, kaip tik užkliuvo filmo kūrėjų padaryti istorijos pakeitimai. Dar kiti liko sužavėti šios tamsios ir stilingos Z. Snyderio vizijos ir jo sugebėjimo į ekraną perkelti „nekinematografišką“ istoriją. Kaip ten bebūtų, finansiškai šis filmas patyrė fiasko – „Stebėtojų lyga“, kurios biudžetas siekė 130 mln. JAV dolerių, visame pasaulyje uždirbo 185 mln. JAV dolerių.

Kol kas neaišku, kokią „Stebėtojų lygos“ serialo versiją aptaria „HBO“ ir Z. Snyderis. Tai galėtų būti tiesioginė A. Moore‘o grafinės novelės ekranizacija. Prieštaringi atsiliepimai 2009 m. filmo atžvilgiu gali tapti paskata sukurti universalesnę ir labiau masinį skonį atitinkančią „Stebėtojų lygos“ versiją . O galbūt „HBO“ kurs kokį nors šalutinį projektą, arba priešistorę ar tęsinį.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad taip pat yra naujos medžiagos, kuri galėtų būti panaudota šiam projektui. 2012 m. „DC“ išleido visą seriją ankstesnių komiksų priešistorių. Bendrai pavadintą „Kol dar nebuvo „Stebėtojų lygos“ (angl. „Before Watchmen“), priešistorę sudaro aštuonios atskiros serijos, kiekviena pasakojanti apie skirtingą personažą, bei viena apie visus 37.

Nežinoma ir tai, kaip prie projekto prisidėtų Z. Snyderis – neaišku, ar jis adaptuos komiksą ekranizacijai, ar rašys scenarijų, ar režisuos, o gal tai bus kokia nors išvardytų variantų kombinacija, ar nei vienas iš jų. Kaip ir nežinoma, ar projektas būtų kaip nors susijęs su Z. Snyderio 2009 m. filmu. Tačiau vis tik nelabai realistiškai atrodo tikimybė, kad „DC“ pasaulio ekranizacija aplenktų didžiuosius kino ekranus.

Tačiau, kita vertus, daugeliu atžvilgių „Stebėtojų lygos“ serialo kūrimas turi racijos. Prestižinė reputacija ir augantis suaugusių žiūrovų susidomėjimas būtų naudingas „HBO“, ieškančiai kuo lygiavertiškai pakeisti „Sostų karus“ (angl. „Game of Thrones“) ir šiuo metu populiarius superherojų šou. Be to, nereikia pamiršti, kad neatsitiktinai „HBO“ ir „DC Comics“ priklauso tai pačiai motininei kompanijai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles