„Marvel“ sustabdo „Ašmenų“ perdirbinio kūrimą dėl rašytojų streiko

„Marvel“ sustabdo „Ašmenų“ perdirbinio kūrimą dėl rašytojų streiko

Antradienį prasidėjęs WGA (liet. „Amerikos rašytojų gildija“) rašytojų streikas jau pradėjo jaukti suplanuotus produkcijos tvarkaraščius. Didžiausią smūgį patyrė iškart atšauktos komedijų laidos kaip „SNL“. Kai kurie serialai paskelbė stabdantys produkciją iki kol streikas bus išspręstas. Tarp jų ir vienas populiariausių „Keistesni Dalykai“ (angl. „Stranger Things“). Serialo kūrėjai Duffer broliai patvirtino, kad paskutiniojo sezono kūrimas negali prasidėti, kol nebus pasiektos rašytojams tinkamos sąlygos.

Šie trukdžiai yra labai pavojingi industriją dominuojantiems „Marvel“ filmams, kurių griežtas tvarkaraštis jau turėjo būti pertvarkytas po pandemijos. Pirmąja auka tapo „Ašmenų“ (angl. „Blade“) perdirbinys su Mahershalla Ali. Šitiek nesėkmių, perrašymų ir perdarymų patyręs projektas turėjo pagaliau pradėti filmavimus kitą mėnesį, bet dabar yra visiškai sustabdytas iki streiko pabaigos. Dar ne taip seniai prie projekto buvo prijungtas serialo „Tikras Detektyvas“ (angl. „True Detective“) rašytojas Nic Pizzolatto naujai scenarijaus versijai, bet netikėtai kirtęs streikas reiškia, kad darbas nebuvo pilnai užbaigtas.

Bet „Marvel“ gali sulaukti ir rimtesnių problemų. Paprastai studijos turi produkcijoje po vieną ar du filmus, bet „Marvel“ pasiruošė labai užimtam sezonui iškart filmuodama net tris filmus ir du serialus: „Captain America: New World Order“, „Deadpool 3“, „Thunderbolts“, „Agatha: Coven of Chaos“ bei „Wonder Man“. Yra visiškai įprasta, kad scenarijus keičiasi ir vystosi per produkciją, bet yra vieša paslaptis, kad „Marvel“ filmavimo aikštelėse rašytojas rašo ar perrašo scenarijų, kai jis yra filmuojamas. Vienas pavyzdžių yra „Žmogaus-Voro: Nėra Kelio Atgal“ (angl. „Spider-Man: No Way Home“) trečiasis aktas, kuris turėjo būti staigiai perrašytas, nes dar filmavimo metu vyko derybos dėl aktorių Tobey Maguirr‘o bei Andrew Garfield‘o prisijungimo.

Tad nors šių filmų produkcijos jau pradėtos, yra didelė galimybė, kad nufilmavus turimus scenarijaus griaučius šie projektai taip pat bus sustabdyti ir lauks streiko pabaigos. Kitas variantas yra, kai patys aktoriai ar prodiuseriai bando perrašyti scenas iš pradinio scenarijaus. Bet jau turime pavyzdžių iš anksčiau vykusio 2007-2008 metų streiko kaip „Paguodos Kvantas“ (angl. „Quantum of Solace“), kad tokiu atveju galutinis rezultatas nėra geras.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles