M. Scorsese pirmajame „Tylos“ anonse grįžta prie religinių istorijų

Retai ilgesnes pertraukas darantis ir jau tris metus naujo filmo nepristatęs legendinis režisierius Martinas Scorsese šių metų pabaigoje galiausiai sugrįš su naujausiu savo darbu „Tyla“ (angl. „Silence“), kurio pirmasis anonsas buvo pristatytas antradienį.

Filme, kurio veiksmas vyksta 17-ajame amžiuje, bus pasakojama apie du Jėzuitų šventikus iš Portugalijos, vykstančius į Japoniją tam, kad surastų ir išgelbėtų savo globėją bei kuo labiau išplėstų krikščionybės idėjas. Japonijoje jie galiausiai susiduria su didžiuliu naujos religijos nenorinčių priimti žmonių pasipriešinimu.

M. Scorsese yra pratęs prie religinio pobūdžio filmų, todėl nenuostabu, kad pirmajame „Tylos“ anonse galima pastebėti, jog tokioje aplinkoje jis jaučiasi išties drąsiai. Režisierius, sukūręs tokius religinius filmus kaip „Paskutinis Kristaus gundymas“ (angl. „The Last Temptation of Christ“) ir „Kundunas“ (angl. „Kundun“), čia pristato dar vieną istoriją apie skriaudžiamus krikščionis, energingai pateikdamas jų nuolankumą ir jų nepriimančių japonų žiaurumą.

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Liamas Neesonas, Andrew Garfieldas ir Adamas Driveris. Juostos scenarijų kartu su M. Scorsese parašė su juo filmuose „Nekaltybės amžius“ (angl. „The Age of Innocence“) ir „Niujorko gaujos“ (angl. „The Gangs of New York“) dirbęs scenaristas Jay Cocksas.

Oficiali filmo premjera – gruodžio 23 dieną. Visgi panašu, kad tai bus labiau simbolinė juostos premjera tam, kad filmas galėtų varžytis kitų metų Oskarų apdovanojimuose, o platesnės premjeros sulauksime kiek vėliau.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Lukas / 2016 lapkričio 23

    Įdomu kada jį rodys Lietuvoj labai laukiu šio filmo.