Lucas Bessonas nesižavi superherojų filmais

Lucas Bessonas nesižavi superherojų filmais

Panašu, kad žodžio laisvė prancūzų režisieriui Lucui Bessonui yra didesnė vertybė, nei galimybė dirbti su tokiomis kino studijomis kaip „Marvel Studios“ ar „Warner Bros.“ ir jis visai nebijo „prisišnekėti“ . Viename interviu, kurį išplatino brazilų interneto portalas „CinePop“, jis prisipažįsta „žiauriai pavargęs“ nuo superherojų filmų. „Buvo tiesiog puiku, kai prieš dešimt metų rodė pirmąjį Žmogų – vorą ir pirmąjį Geležinį žmogų. Tačiau dabar turime penktą, šeštą, septintą dalį… Superherojai bendradarbiauja su kitais superherojais, tačiau jie nėra iš tos pačios šeimos. Esu pasimetęs“.

L. Bessonas prideda, kad vis tik jį labiausiai nervina ne iki begalybės išsitęsusios serijos, bet tarp eilučių įterpta politinė potekstė: „Šie filmai kuriami parodyti Amerikos viršenybę bei tai, kad jie yra superherojai. Galiausia, kokia dar pasaulio šalis išdrįstų pavadinti filmą „Kapitonas Brazilija“ ar „Kapitonas Prancūzija“? Nei viena! Mums būtų gėda ir sakytume, kad negalime taip pasielgti. O jie gali. Jie gali pavadinti filmą „Kapitonas Amerika“ (angl. „Captain America“) ir visam pasauliui tai atrodo normalu. Aš čia esu ne dėl propagandos – aš čia esu tam, kad pasakočiau istorijas.“

Tiesa, L. Bessonas nėra vienintelis, taip skeptiškai vertinantis superherojų filmus. Pernai labai panašias mintis prancūzų interneto portalui „Allocine“ išdėstė ir amerikietis Johnas McTiernanas, veiksmo filmų „Grobuonis“ (angl. „Predator“, 1987 m.) ir „Kieto riešutėlio“ (angl. „Die Hard“) serijos režisierius. Tuomet šis sineastas net nebandė slėpti savo pasipiktinimo „Kapitonu Amerika“, superherojų filmais ir netgi visa Holivudo produkcija apskritai: „Taip, ten yra veiksmo, bet nėra žmogiškų būtybių, tai fašistų sukurti filmai. Jie visus planetos vaikigalius verčia tikėti, kad jie bus tuščia vieta, jei jų gyvenimas nebus vertas filmo scenarijaus (…). Kapitonas Amerika, rimtai… Šis amerikietiškas hipervyriškumo kultas yra blogiausias dalykas, ištikęs šį pasaulį per paskutinius penkiasdešimt metų. Šimtai tūkstančių žmonių mirė dėl šios debiliškos iliuzijos. Tad kaip įmanoma žiūrėti filmą, pavadinimu „Kapitonas Amerika“?“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles