„Lionsgate“ apkaltino „Žvaigždžių karus“ dėl „Bado žaidynių“ finalo nesėkmės

„Lionsgate“ apkaltino „Žvaigždžių karus“ dėl „Bado žaidynių“ finalo nesėkmės

Kino studija „Lionsgate“ didina 2017 m. planuojamų išleisti filmų skaičių nuo 13 iki 17, tuo pačiu tikimasi sumažinti išlaidas, kadangi, anot studijos atstovo, bus koncentruojamasi į „disciplinuotas produkcijos išlaidas ir įvairų filmų paketą“. Studijai nelabai yra kito pasirinkimo ypač dabar, kai daug prastesnis negu planuota, juostos „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis“ (ang. “The Hunger Games: Mokingjay- Part 2“) pasirodymas nulėmė ir viso ketvirčio rezultatus.

Niujorko Wall Street akcijų birža į šiuos pokyčius sureagavo atitinkamai – penktadienį „Lionsgate“ akcijų kursas, nukritęs 27 proc., buvo 18,53, nors tądien buvo pasiekęs ir dar žemesnę ribą – 16,21 – tai yra žemiausias rezultatas per 52 savaites. Ir tai yra visiškai neparanku pačiai „Lionsgate“, ieškančiai galimybių susijungti su televizijos tinklu „Starz“.

Tačiau „Lionsgate“ atstovai pareiškė, kad nepaisant antrosios „Strazdo giesmininko“ dalies nesėkmės, planuojamas pelnas turėtų viršyti 100 mln. JAV dolerių. Tą tikimasi pasiekti su stipria televizijos produkcija – serialu „Oranžinė yra nauja juoda“ (angl. „Orange Is The New Black“), kurio bus filmuojami dar bent trys sezonai, bei laida „Wendy Williams šou“ (angl. „The Wendy Williams Show“). Be to, studijos biudžetą turėtų papildyti trys plačiai rodysiami filmai, tarp kurių bus ir dar viena „Divergentės“ serijos juosta „Alegentė“ (angl. „Allegiance“). Anot studijos atstovų šis filmas gali pelnyti net 350 – 400 mln. JAV dolerių.

Dėl sumažėjusių pajamų studija kaltino tiek teroro aktus Europoje, tiek pernai „box offise“ siutėjusius „Žvaigždžių karus. Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“), dėl ko, esą, nukentėjo Strazdo giesmininko 2“ pasirodymas. „Manau, kad susiklostė unikali aplinkybių kombinacija įskaitant teristų atakas Europoje ir „Žvaigždžių karus“, situaciją pakomentavo Robas Friedmanas, vienas iš „Lionsgate“ kino studijos vadovų. Jo teigimu: „Žvaigždžių karų“ superpasirodymas numušė „Strazdo giesmininko 2“ rezultatą iki 50 – 100 mln. JAV dolerių.

Kaip ten bebūtų, net jei tokie pareiškimai kelia šiokią tokią nuostabą, tačiau šiemet „Lionsgate“ „Bado žaidynių“ filmas Kinijoje nusileido „Paskutiniam raganų medžiotojui“ (angl. „The Last Witch Hunter“). Šiuo atveju „Lionsgate“ generalinis direktorius Johnas Feltheimeris kaltę vertė netikusiai datai, kadangi juosta atsidūrė tarp „Marsiečio“ (angl. „The Martian“) ir „Spectre“, be to, anot jo „Strazdui giesmininkui“ buvo skirta mažai salių. „Esame nusivylę „Strazdo giesmininko“ pasirodymu šioje šalyje, ypač dėl to, kad tai buvo mūsų pirma premjera Kinijoje“, komentavo jis.

Šiaip ar taip studija pripažino, kad 2016 m. dėl didelių išlaidų kuriant antrąją „Strazdo giesmininko“ dalį iš anksto buvo numatyti kaip atnešiantys mažiausiai pajamų per tejų metų laikotarpį. Tačiau jų manymu 2017 m. kompanija finansiškai turėtų bent kiek atsigauti, kadangi planuojama į rinką paleisti bent keletą filmų. „Jei atvirai, tai mes labai labai jaudinamės dėl filmų „Power Rangers“, „Hood“ (kuriame vaidina Oskaro laureatas Jamie Foxxas, „Odisėjos“ (angl. „The Odyssey“) ir kitų, neminint antrosios „Apgaulės meistrų“ (angl. „Now You See Me“) dalies – ir mes jau pradedame kurti ir trečią šio filmo dalį. Taigi, manome, kad turime pakankamai galimybių prasimušti.“, kalbėjo Friedmanas.

Jo manymu, tokiu „prasimušimo“ filmu taip pat galėtų tapti „La La Land“, be to tikimasi solidaus pasirodymo iš „Egipto dievų“ (angl. „Gods of Egypt“). Šio filmo premjera numatyta jau visai netrukus – vasario 26 d. Tai itin rizikingas projektas, kurio 140 mln. JAV dolerių biudžetas pasiekė visus studijos limitus.

Be viso to, „Lionsgate“ šiais metais pristatys du siaubo filmus. Taip pat planuojamas virtualus realybės žaidimas, skirtas naujausiai veiksmo filmų serijos „Džonas Vikas“ (angl. „John Wick 2“) daliai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles