Lietuva svečiuojasi tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje

Lietuva svečiuojasi tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje

Šių metų tarptautiniame Transilvanijos kino festivalyje, kuris dabar kaip tik pasiekė patį zenitą, Lietuva yra garbės viešnia. Lietuviškų filmų programą sudaro 13 įvairių žanrų kino darbų. Į šią programą įtraukti dokumentiniai filmai „Barzakh“ (rež. Mantas Kvedaravičius, 2011 m.), „Meistras ir Tatjana“ (rež. Giedrė Žickytė, 2014 m.), „Aš už tave pakalbėsiu“ (rež. Maximilien Dejoie, Virginija Vareikytė, 2015 m.), įsimintini festivalių hitai „Lošėjas“ (rež. Ignas Jonynas, 2013 m.), „Aurora“ (rež. Kristina Buožytė, 2012 m.), restauruota klasika: „Jausmai“ (rež. Algirdas Dausa, Almantas Grikevičius, 1968 m.), „Gražuolė“ (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969 m.); trumpametražis filmas „Igruški“ (rež. Lina Lužytė, 2012 m.) ir Jono Meko „The Brig“ (1964 m.), bei Lietuvoje dar nerodytas „2 naktys iki ryto“ (angl. „2 Nights till Mornig“, rež. Mikko Kuparinen, 2015 m.). Taip pat rodomi trys Šarūno Barto filmai: „Ramybė mūsų sapnuose“ (2015 m.), „Laisvė“ (2000 m.) ir „Mūsų nedaug“ (1996 m.).

„Labai džiaugiamės, kad festivalio organizatoriai parodė susidomėjimą tokiu plačiu Lietuvos kino spektru – nuo avangardo pionieriaus Jono Meko iki Šarūno Barto darbų“, kalbėjo Lietuvos kino centro sklaidos, informacijos ir paveldo skyrius vedėja Liana Ruokytė-Jonsson. Š. Bartui Transilvanijos kino festivalyje skiriamas ypatingas dėmesys: jo trys filmai rodomi žinomų kino kūrėjų programoje 3×3 – į kurią šiemet be Š. Barto įtraukta belgų režisierė Chantal Akerman ir turkų režisierius Zeki Demirkubuzas.

„Lietuvą ir jos kiną atradau prieš keletą metų, kai lankiausi vietiniame festivalyje „Kino pavasaris“. Pažiūrėjau keletą lietuviškų filmų ir susitikau su vietinės kino industrijos profesionalais. Tikiu, kad Lietuvos filmai, kurie yra sukurti per paskutinius penkerius metus ir įtraukti į mūsų programą,. Gerai reprezentuoja Lietuvos kino industriją, atskleisdami jo unikalumą ir universalumą“, pasakojo tarptautinio Transilvanijos kino festivalio programos sudarytojs Mihai‘us Chirilovas.

Pirmasis bendras Lietuvos ir Rumunijos kino kūrėjų projektas „Apie draugystę ir daug arklio pasagų“ (angl. „Eastern Business“, rež. Igor Cobileanski) pristatomas konkursinėje programoje „Rumuniškos dienos“. Viliamasi ateityje įgyvendinti ir daugiau tokių jungtinių projektų.

Lietuvos kino pristatymą kartu su Transilvanijos kino festivaliu organizuoja ir palaiko Lietuvos kino centras.

Transilvanijos kino festivalis vyks iki birželio 5 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles