Kodėl „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ kūrėjai nenorėjo, kad prie projekto prisidėtų G. Lucasas

Kodėl „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ kūrėjai nenorėjo, kad prie projekto prisidėtų G. Lucasas

Režisierius savo pasitraukimą iš „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) serijos prilygina išsiskyrimui – galbūt nebyliam, tačiau, nepaisant to, palikusio nemalonų pėdsaką.

2012 m., prieš perduodamas savo studiją „Lucasfilm“ ir kosminės epopėjos ateitį į „The Walt Disney Co“ studijos rankas už 4 milijardus JAV dolerių, G. Lucasas buvo paruošęs ir naujos trilogijos apmatus. Tačiau ši medžiaga, švelniai tariant, buvo atmesta.

„Jie nusprendė, kad nenori panaudoti tų istorijų, jie nusprendė, kad darys savaip. Bet kokiu atveju, jie nebuvo linkę įtraukti manęs. Tačiau tuo pačiu metu, pamaniau, kad net jei aš pateksiu ten, aš visiems tik kelsiu problemas. Nes jie nesiruošė daryti to, ką aš norėjau, kad jie darytų. Ir aš nebeturėjau pakankamos valdžios tai padaryti. Aš tegalėjau viską galutinai sudirbti. Taigi, aš pasakiau: „Gerai, aš einu savo keliu ir leidžiu jiems eiti jų keliu.“, pasakoja režisierius.

G. Lucaso, kurį kritika ir kai kurie žiūrovai sumaišė su žemėm už priešistorės trilogiją, pasiūlymas buvo papasakoti originalios trilogijos personažų anūkų istoriją. (Kol kas nėra žinomi visi „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) veikėjų vardai, tad toks variantas irgi galimas, tačiau ne taip, kaip tą įsivaizdavo G. Lucasas).

„Problema čia buvo ta, kad jie peržvelgė mano pasiūlymus ir pasakė: „Mes norime sukurti ką nors gerbėjams. Gerai, o aš pasakiau, kad noriu papasakoti istoriją apie tai, kas nutiko – ji prasidėjo čia ir nukeliavo ten. Tai pasakojimas apie skirtingas kartas, apie tėvų, vaikų ir senelių problemas. Tai šeimos muilo opera“, pasakoja G. Lucasas.

Tada jis, bandydamas paaiškinti, kodėl visiškai nebuvo pakviestas prisidėti prie „Galia nubunda“ kūrimo, išplėtojo išsiskyrimo analogiją. „Kai išsiskiri su kuo nors, pirma taisyklė yra neskambinti tiems žmonėms. Antroji taisyklė – nesiartinti prie jų namų ir pravažiuojant nežiūrėti, ką jie veikia. Trečioji taisyklė – neiti į jų kavinę ir nesakyti: „Jums nieko neišeis…“. Tu tik pasakai: „Ne, viskas, tai jau istorija. Aš judu į priekį“, aiškina G. Lucasas.

Neginčijama autorystė

Nors „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ kūrybinė grupė pripažįsta, kad pateiks istoriją kiek kitokiu būdu, nei ketino G. Lucasas, jie palaiko prisirišimą prie jo sukurtų originalių padarų ir kitų personažų. Šis ginčas primena situaciją, kai jauni tėveliai atmeta seneliais tapusiųjų savo tėvų patarimus, nes dabar atėjo jų laikas sekti šią begalinę pasaką.

Režisierius J. J. Abramsas sakė tikįs, kad „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ pagerbs tai, ką G. Lucasas sukūrė prieš keletą dešimtmečių ir prideda, kad jis nėra niekaip susijęs su sprendimu neplėtoti istorijos pagal G. Lucaso traktuotę. „Dar prieš man pasirodant buvo kalbama, kad „Disney“ nusprendė, jog nori eiti kitu keliu. Tačiau dvasia to, ką jis parašė – tiek tuose puslapiuose, tiek anksčiau – yra visa, ant ko pastatytas šis filmas“, pasakojo J. J. Abramsas.

Filmus „Ateivis“ (angl. „E. T. The Extra – Terrestrial“), „Juros periodo parkas“ (angl. „Jurrasic Park“) ir „Šeštasis pojūtis“ (angl. „The Sixth Sense“) prodiusavusios kompanijos atstovė Kathleen Kennedy, pažįstanti G. Lucasą nuo Indianos Džounso (angl. Indiana Jones) laikų, prisijungė prie „Lucasfilm“ kompanijos 2012 m. vasarą, kai ši kino kompanija pradėjo rengti planus naujiems „Žvaigždžių karų“ filmams, o G. Lucasas pradėjo ruoštis atsitraukimui.

Prieš jam išeinant, K. Kennedy pati turėjo keletą klausimų G. Lucasui – visi jie buvo apie tai, kaip vėl pagauti originaliosios trilogijos magiją. „Negaliu sakyti, kad pirmas dalykas, kurio jį paklausiau, buvo susijęs su mūsų reikalais. Pirmas klausimas, ar klausimai, buvo daug asmeniškesni. Niekada neklausiau George‘o, iš kur visa tai, tik bandžiau suprasti, kas nutiko jo gyvenime, kai gimė šios idėjos.“, prisimena K. Kennedy

Tėvystės drama

Visiems gerai žinoma tai, kad G. Lucasą įkvėpė seni mokslinės fantastikos serialai, tokie kaip „Flash Gordon“ ir mitologinė Carlo Jungo bei Josepho Cambello psichologija. Tačiau mažiau žinoma tai, kad jis nesutarė su savo tėvu, George‘u Lucasu Vyresniuoju, kuris visą savo gyvenimą praleido kurdamas biuro reikmenų verslą ir tikėjosi, kad jo sūnus šį verslą perims. Tačiau jaunasis George‘as labiau domėjosi lenktyniniais automobiliai ir filmų statymu Holivude. Jis nepakluso savo tėvui, atsisakė prisijungti prie jo ir perimti jo biuro reikmenų galaktiką.

„Mes daug ir įdomiai kalbėjomės apie tai, kaip tai jam atsiliepė. Vienu metu aš esu pasakiusi: „Ką gi, ar kas nors iš to yra užrašyta? Ar galiu kur nors rasti? – kur nors kitur, nei daugybėje knygų, kurios jau yra parašytos, ir dauguma jų yra parašytos labai gerai, paaiškinančios tokius dalykus? Ir jis man atsakė: „Ne, viskas yra mano galvoje.“, pasakoja K. Kennedy.

G. Lucasui pasitraukus, K. Kennedy reikėjo surinkti komandą, kuri ne tik galėtų paveldėti G. Lucaso sukurtą imperiją, bet pasinaudojant ta pačia formule tęsti tos pačios klasikinės mokslinės fantastikos, populiariosios psichologijos ir asmeninių konfliktų bei triumfų įgyvendinimą.

Kai kurie epopėjos fanai klausia, kodėl naujame plakate nenurodoma, kad septintoji dalis yra paremta G. Lucaso kūryba. Toks pats klausimas kilo ir J. J. Abramsui.

„Nežinau, kodėl plakate tai nenurodoma, bet tai svarbus dalykas. Esu įsitikinęs, kad pabaigos titruose tai bus paminėta. Juk mes stovime ant pirmų šešių epizodų pečių!”, sako J. J. Abramsas.

Septintosios „Žvaigždžių karų“ dalies „Galia nubunda“ premjera jau gruodžio 18 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles