„Amerikiečių snaiperis“ – pelningiausias 2014 metų filmas Amerikoje

„Amerikiečių snaiperis“ – pelningiausias 2014 metų filmas Amerikoje

Didžiausiu pastarųjų mėnesių kino fenomenu laikomas filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“) šį savaitgalį įrodė, kad juosta taip tituluojama visiškai pagrįstai. Kaip pranešė filmą platinusios studijos „Warner Bros“ vadovai, „Amerikiečių snaiperis“ tapo daugiausiai pinigų JAV uždirbusiu 2014 metų filmu.

Clinto Eastwoodo režisuota drama apie daugiausiai žmonių karo lauke nužudžiusį amerikiečių snaiperį Chrisą Kyle‘ą, kurį filme įkūnijo aktorius Bradley Cooperis, šį savaitgalį aplenkė iki šiol pelningiausiu 2014 metų filmų laikytą juostą „Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“). Pastarasis filmas su aktore Jennifer Lawrence priešaky iki šiol savaitgalio buvo uždirbęs 336.9 mln. dolerių. Per savaitgalį daugiau nei keturis milijonus susižėręs „Amerikiečių snaiperis“ dabar iš viso yra uždirbęs 337.2 mln. dolerių.

„Amerikiečių snaiperis“ jau spėjo sumušti daugelį pelningumo rekordų. Tai yra pirmasis suaugusiųjų amžiaus grupei skirtas filmas nuo 1998 metų „Gelbstint eilinį Rajaną“ (angl. „Saving Private Ryan“), kuris baigė metus kaip pelningiausia juosta visoje Amerikoje. Filmas kartu yra ir pelningiausias 84-erių metų C. Eastwoodo darbas, kas kartu parodo, jog garbingo amžiaus sulaukęs režisierius vis dar sugeba sukelti rimtą šurmulį.

Kadangi tai yra taip artimai su amerikiečių patriotinėmis nuotaikomis susijęs filmas, jo pasirodymas kitose rinkose nėra toks įspūdingas kaip Amerikoje, nors ir čia yra kuo pasigirti. Iki šiol užsienyje filmas yra uždirbęs apie 160 milijonų dolerių, todėl pasaulyje „Amerikiečių snaiperis“ yra susižėręs net pusę milijardo dolerių. 60 milijonų dolerių kainavusiai dramai tai yra tikrai padorus rezultatas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles