Kodėl K. Reevesas ir C. A. Moss sutiko filmuotis 4-ojoje „Matricos“ dalyje

Kodėl K. Reevesas ir C. A. Moss sutiko filmuotis 4-ojoje „Matricos“ dalyje

Studija „Warner Bros.“  neseniai paskelbė, kad ketvirtoji „Matricos“(angl. „The Matrix“, 1999 m.) dalis perkeliama iš 2021 m. gegužės 21 d. į 2022 m. balandžio 1 d. Vis tik planuojama jau liepos mėnesį atnaujinti filmavinus, kurie dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos buvo sustabdyti. Šįkart Lana Wachowski filmą režisuos viena (Lilly Wachowski nusprendė neprisijungti), bet pagrindinius Neo ir Triniti vaidmenis vėl atliks Keanu Reevesas ir Carrie-Anne Moss. Išnaudodami priverstinę pauzę aktoriai davė interviu britų leidiniui „Empire“, kuriame atskleidė, kas paskatino grįžti į dar vieną „Matricos“ tęsinį, kai nuo paskutinio trilogijos filmo jau yra praėjęs nemažas laiko tarpas (trečioji „Matricos“ dalis „Matrica. Revoliucijos“ (angl. „The Matrix Revolutions“) pasirodė 2003 m. (tais pačiais metais, beje, išleista ir antroji dalis „Matrica. Perkrauta“ (angl. „The Matrix Reloaded“) – taigi prieš 17 metų).

Pasirodo, žinia apie planuojamą ketvirtą „Matricos“ dalį buvo netikėta ne tik šios serijos gerbėjams, bet ir joje vaidinantiems aktoriams. „Niekada nemaniau, kad taip gali nutikti. Nebegalvojau apie tai“, prisipažino C. A. Moss. Aktorė šlovino scenarijų, kurį L. Wachowski parašė kartu su ankstesnio jos režisuoto filmo „Debesų žemėlapis“ (angl. „Cloud Atlas“, 2012 m.) bendraautoriais – Davidu Mitchellu ir Aleksandaru Hemonu (kurie, be kita ko, dar yra ir žinomi rašytojai). Anot C. A. Moss, tai buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios ji apsisprendė grįžti: „Kai aš jį [scenarijų] gavau […], tokį gilų, tokį vientisą ir menišką, kokį tik galima įsivaizduoti, pamaniau: „Tai tikra dovana“. Tai buvo labai jaudinantis momentas“.

Nuo kolegės neatsiliko ir K. Reeevesas, taip pat nepagailėjęs gerų žodžių scenarijui, kuris, anot jo, yra toks pat nepavaldus laikui, kaip ir pirmojo „Matricos“ filmo. „Lana Wachowski parašė puikų scenarijų ir nuostabią istoriją, kuri mane sujaudino. Tai vienintelė priežastis. Dirbti kartu su ja yra tiesiog nepaprasta. Tai ypatinga, ir, mano nuomone, šis pasakojimas turi pasakyti tiek reikšmingų dalykų – tokių, iš kurių galima labai daug ko pasisemti.“

Ketvirtojoje „Matricos“ dalyje be pagrindinio K. Reeveso ir C. A. Moss dueto, išvysime iš ankstesnių dalių jau pažįstamus Jadą Pinket Smith (Niobė) ir Lambertą Wilsoną (Merovingas). Taip pat bus nemažai naujų veidų: Yahya Abdul-Mattenas II, Neilas Patrickas Harrisas, Jonathanas Groffas, Toby’is Onwumere’as ir Pryanka Chopra. Deja, į naująjį tęsinį negrįš Morfėją vaidinęs Laurence’as Fishbourne’as ir agentą Smitą įkūnijęs Hugo Weavingas (L. Fishbourne’as, kuriam kiek daugiau nei po mėnesio sueis 59-eri, filmo kūrėjų sprendimu laikomas per senu, antrajam nepavyko suderinti filmavimų tvarkaraščio). Daugiau detalių apie scenarijų, išskyrus aktorių išsakytus komplimentus, neatskleidžiama.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles