Kodėl Johnny Deppas nenori Oskaro?

Kodėl Johnny Deppas nenori Oskaro?

Kaip ir Tomas Cruise‘as ar Leonardo DiCaprio, iš kurio viso pasaulio spauda kiekvienais metais nepraleidžia progos pasišaipyti, Johnny Deppas taip pat iki šiol nėra laimėjęs Oskaro, nors šiam apdovanojimui buvo nominuotas tris kartus: 2004 m. už kultinio piratų kapitono Džeko Sperou vaidmenį filme „Karibų piratai: Juodojo perlo prakeiksmas“ (angl. „Pirates of the Carribean: the Curse of Black Pearl“), 2005 m. – už įkūnytą Piterio Peno autorių britų rašytoją serą James‘ą Matthew Barry‘į juostoje „Niekados šalies beieškant“ (angl. „Finding Neverland“), o 2008 m. – už kruvinąjį barzdaskutį Svynį Todą tamsiame miuzikle „Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“ (angl. „Sweeney Todd: the Demon Barber of Fleet Street“). Visus tris kartus statulėlę J. Deppo konkurentai nušvilpė jam iš po nosies. Tačiau neatrodo, kad Timo Burtono fetišinis aktorius labai dėl to krimstųsi.

Spaudoje pasirodė straipsnis, kuriame J. Deppas nuoširdžiai prisipažino nenorįs būti pagerbtas JAV kino meno ir mokslo akademijos teikiamu Oskaru: „Nenoriu jo laimėti. Nenoriu sakyti padėkos kalbos jį atsiimant“. Tačiau J. Deppas Oskarų atžvilgiu vis tik rodo šiokią tokią pagarbą: „Buvau nominuotas du ar tris kartus. Net ir vienos nominacijos per akis“, sako jis.

Tačiau kad ir kaip menkai J. Deppas bevertintų Oskarų svarbą, po naujausio vaidmens kriminaliniame veiksmo filme „Juodosios mišios“ (angl. „Black Mass“), kur jis įkūnijo žiaurų gangsterį James‘ą „Baltuką“ Bulgerį, ketvirtosios nominacijos už geriausią pagrindinį vaidmenį jam, ko gero, nepavyks išvengti. Bet visame pasaulyje žinomam aktoriui tai nedaro didelio įspūdžio: „Vien pati idėja laimėti rodo, kad mes varžomės su kažkuo – o aš nenoriu varžytis su niekuo. Man įdomu tik tai, ką aš moku daryti. Žmonėms kartais tai nepatinka, bet užtai patinka man“.

Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę įvertinti, ar tikrai už vaidmenį „Juodosiose mišiose“ J. Deppas nusipelno Oskaro. O žvelgiant į šio penkiasdešimt dvejų metų aktoriaus filmografiją, panašu, kad šio apdovanojimo jis buvo vertas mažiausiai kelis kartus. Tačiau kadangi šios paauksuotos statulėlės jo nedomina, J. Deppas neturėtų per daug liūdėti. Tuo labiau, kad šiais metais konkurencija geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje, kaip prognozuojama, bus žiauri: antrojo iš eilės Oskaro sieks britas Eddie Redmayne‘as su vaidmeniu kontraversiškoje juostoje „Mergina iš Danijos“ (angl. „The Dannish Girl“), kaip galimi kandidatai įvardijami Michaelis Fassbenderis, biografinėje dramoje „Steve Jobs“ įkūnijęs „Apple“ kompanijos įkūrėją, Tomas Hiddlestone‘as biografinėje dramoje „Regėjau šviesą“ (angl. „I saw the Light“) suvaidinęs kantri muzikantą Hanką Williamsą, ir, žinoma, L. DiCaprio, kuris šįkart bandys laimę su vaidmeniu pernai Oskaru apdovanoto meksikiečių režisieriaus Alejandro González Iñárritu naujoje juostoje „Prisikėlęs“ (angl. „The Revenant“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles