Kino studija „Sony“ ruošia amerikietišką „Pranašo“ perdirbinį“

Kino studija „Sony“ ruošia amerikietišką „Pranašo“ perdirbinį“

Dar 2013 m. liepos mėnesį buvo paskelbta, kad amerikiečiai planuoja statyti savąją itin populiaraus 2009 m. prancūzų filmo „Pranašas“ (pranc. „Un Prophète“), kurį režisavo Jacquesas Audiardas, versiją.

Dabar pranešama, kad kino studija „Sony Pictures Entertainment“ veda derybas su režisieriumi Samu Raimi. Režisieriui, žinomam iš „Žmogaus – voro“ (angl. „Spider-Man“) trilogijos, nesvetimi įvairūs kino žanrai, įskaitant ir kriminalinį draminį trilerį („Paprastas planas“ / angl. „A Simple Plan“, 1998 m.).

Paraleliai „Sony“ šiam projektui ieško ir scenaristo. Panašu, kad juo gali tapti Dennis Lehane‘as, kino ekranams sėkmingai adaptavęs ne vieną literatūros kūrinį, tarp kurių atsidūrė „Mistinė upė“ (angl. „Mystic River“, 2003 m.), „Dingusioji“ (angl. „Gone Baby Gone“, 2007 m.) ir „Kuždesių sala“ (angl. „Shutter Island“, 2010 m.), taip pat jis rašė scenarijų serialams „Blakė“ (angl. „The Wire“) ir „Sausas įstatymas: mafijos gimimas“ (angl. „Boardwalk Empire“).

Projekto filmavimo datos kol kas dar nenumatytos. Tačiau JAV spaudos duomenimis, S. Raimi filmuoti norėtų pradėti šių metų viduryje, tad lieka ne tiek daug laiko surasti aktorius, kurie amerikietiškoje versijoje pakeis Taharą Rahimą, Nielsą Arestrupą, Leïlą Bekhti, Adelį Bencherifą ir Redą Katebą.

2009 m. pasirodęs Prancūzijoje, „Pranašas“ 62-ajame Kanų kino festivalyje pelnė Didįjį prizą, absoliučiai triumfavo Cezarių apdovanojimuose, pelnęs devynias statulėles, tarp kurių įvertinimą už geriausią filmą, geriausią režisierių (Jacquesas Audiardas), geriausią aktorių ir geriausią kylantį aktorių (Taharas Rahimas), geriausią antraplanį aktorių (Nielsas Arestrupas), bei buvo nominuotas Oskarui geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Šis filmas išgarsino tuo metu dar tik debiutavusį aktorių Taharą Rahimą.

„Pranašas“ pasakoja apie šešeriems metams laisvės atėmimo nuteistą Maliką El Džebeną, kuris nemoka nei skaityti, nei rašyti. Atvykęs į įkalinimo įstaigą, vienišas devyniolikmetis Malikas atrodo daug jaunesnis ir daug pažeidžiamesnis už kitus kalinius. Iš pat pradžių jis patraukia grupės korsikiečių kalinių, kalėjime kuriančių savas taisykles, dėmesį. Jaunasis Malikas greitai perpranta situaciją. Vykdydamas jam pavestas „misijas“ jis netrunka pelnyti šių korsikiečių palankumą. Tačiau, pasinaudodamas savo sumanumu, Malikas labai greitai pradeda kurti savo paties tinklą…

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles