Kino studija „20th Century Fox“ Oskaruose bandys padaryti istorinį įvykį

Kino studija „20th Century Fox“ Oskaruose bandys padaryti istorinį įvykį

Šiais metais kino studija „20th Century Fox“ bandys laužyti nusistovėjusias taisykles ir JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimuose žengs tikrai neįprastą žingsnį. Kaip praneša naujienų portalas „The Hollywood Reporter“, kino studija siūlys Andy Serkisą, kaip vieną iš kandidatų į Osakrų statulėlę geriausio antraplanio aktoriaus kategorijoje.

„Beždžionių planetos aušroje“ (angl. „Dawn of the Planet of the Apes“) suvaidinęs aktorius A. Serkis atliko tikrai įspūdingą darbą, todėl buvo kilusios kalbos, kad studija siūlys aktorių geriausio aktoriaus kategorijai. Nors tai ir nepasitvirtino, šis veiksmas bet kokiu atveju laužo labai senas taisykles.

To priežastis – A. Serkis yra tobulai įvaldęs motion capture technologiją. Ir tai reiškia, kad dalyje filmų jis vaidina su juodu taškuotu kostiumu, o vėliau, specialiaisiais efektais yra apdirbama jo išvaizda. Aktorius taip dažnai pasirodo ne savimi vaidmenyse, kad dabar jį išvysti filme kaip tikrą žmogų yra labai retas atvejis.

Tokia informacija labai supriešino kino industrijos atstovus. Viena pagrindinių Oskarų taisyklių – nominuotųjų aktorių fizinė išvaizda filmuose negali būti paveikta specialiųjų efektų. Kitaip tariant, „Beždžionių planetos aušroje“ beždžionę Cezarį įkūnijusiam aktoriui lyg ir neturėtų šviestis nominacija. Tuo tarpu studija savo sprendimą pagrindžia tuo, jog A. Serkis buvo visiškai lygiavertis aktorius, gavęs praktiškai tokį patį atlyginimą, kaip ir kiti aktoriai.

Jei aktorius gaus nominacija, tai bus tikras lūžis prestižiniuose apdovanojimuose, kurie anksčiau yra ne kartą atmetę kandidatūras būtent dėl specialiųjų efektų panaudojimo. Kita vertus, tai būtų labai svarbus sprendimas ir aktoriaus pripažinimas, nes jo pasirodymai labai dažnai pranoksta kitų filmuose vaidinančių aktorių pasirodymus.

Be Cezario vaidmens „Beždžionių“ franšizėje aktorius dar yra suvaidinęs ir Golumą „Žiedų valdovo“ (angl. Lord of the Rings“) ir „Hobito“ (angl. „The Hobbit“) trilogijose, taip pat pagrindinį veikėją „King Kongo“ (angl. „King Kong“) filme ir kapitoną Hadoką „Tintino nuotykiuose“ (angl. „The Adventures of Tintin“).

Nors aktorius dažniausiai būna kiek pakeistas grafiškai, tikrąją jo žmogiškąją formą galėsime išvysti jau kitų metų mega hite „Keršytojai: Ultrono amžius“ (angl. „The Avengers: Age of Ultron“), kuris pasirodys gegužės 1 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles