Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2019-ųjų metų filmus. I dalis

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2019-ųjų metų filmus. I dalis

Metai baigiasi, metai prasideda. Taip, nemažai 2018-aisiais sukurtų filmų dar tik pakeliui į kino ekranus ir juos išvysime tik po kelių mėnesių. Tačiau ir 2019-ieji, kurie jau visai netrukus pasibels į mūsų laikrodžius, kalendorius ir gyvenimus, žada nemažą glėbį filmų, kuriuos norisi išvysti kuo greičiau. Kai kurių, tiesa, teks laukti beveik visus metus, nes jų pasirodymas numatomas tik metų pabaigoje, tačiau juk dėl gerų įspūdžių juk verta pakentėti, ar ne?

2019-aisiais vėl neišvengiamai sulauksime naujo „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) epopėjos epizodo ir vienerių metų pertrauką padariusio Woody Alleno. Intriguoja ir Martinas Scorsese bei Quentinas Tarantino su savo ilgai brandintais projektais. Kai kurie festivaliai jau dabar šiek tiek praskleidžia paslapties šydą ir supažindina su savo programomis. O kur dar visa krūva iš animacijos į vaidybinius filmus transformuotų klasikinių istorijų, kurios pažirs iš plačios „Disney“ kišenės!

Tad kaip baigsis Rei ir Kailo Reno istorijos? Kaip atrodys Džiną įkūnijantis Willas Smithas? Kokį dar nematytą Niujorko veidą parodys W. Allenas? Kurie filmai vers džiaugtis, liūdėti, patirti nuotykius, žavėtis kartu su jų personažais? Jums smalsu? Mums taip pat. Tad pristatome savo laukiamiausių filmų dešimtukus.

Vainius Eiva

Tiesą sakant, kuo daugiau filmų per metus pavyksta pažiūrėti, kuo labiau giliniesi į patį kino industrijos procesą, tuo mažiau dalykų imi tikėtis. Ir nepaisant to, tam tikri projektai suteikia labai daug vilčių. Iš esmės, keletas filmų manajame sąraše tikrai nebus stebinantys. Be jokios abejonės, aš būsiu vienas iš tų šimtų milijonų žiūrovų, kurie laukia premjeros datos, o su kiekvienu anonsu net drebėti norisi iš nekantrumo. Ateinantys metai žada absurdišką kiekį superherojų filmų ir be jokios abejonės, išsirinkti iš jų visų tų, kurių laukiu labiausiai, bus beprotiškai sunku, kai yra dar ir kitų filmų, kurie yra laukiami. Nepaisant visko – metas žvilgtelti į tai, ką mums žada 2019 metai ir dešimtuką tų, kurių laukiu labiausiai.

10. „Kaip prisijaukinti slibiną: Slaptas pasaulis“  (angl. „How To Train Your Dragon: The Hidden World“) – būtų labai didelis ir riebus melas sakyti, kad nesinori pamatyti paskutiniosios šios istorijos dalies. Kaip galima nelaukti Žagsulio ir jo slibino pasirodymo, kai pamatysi dar ir… romantiškąją Bedančio pusę? Tai bus bene stipriausia šių metų animacija.

9. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon A Time In Hollywood“) – sakykit ką norit, bet Quentinas Tarantino yra tas režisierius, kurio darbų laukti tikrai norisi. Galbūt ne visi pateisina lūkesčius, bet tai, kaip jis rašo dialogus ir kokie nepriekaištingi bent jau iš scenarijaus pusės jie būna, tiesiog sunku apsakyti. Taigi, nenuostabu, kad naujausias jo filmas yra laukiamiausių sąraše.

8. „Mirtis ant Nilo“ (angl. „Death on the Nile“) – tikriems Agathos Christie fanams tai tikrai neturėtų būti klaustukas. Šis filmas bus tikras gėris gerų detektyvų gerbėjams, na o „Žmogžudystė Rytų eksprese“ buvo tikrai įdomus pasakojimas, gal su keliais trūkumais, bet vertas dėmesio.

7. „Detektyvas Pikaču“ (angl. „Detective Picachu“) – jau neskaitant to, kad filmas bus apie Pokemonus, Pikaču įgarsins Ryanas Reynoldsas. Pirmasis anonsas jau dabar atrodo iš koto verčiantis, tai kodėl galim šio filmo nelaukti? Be viso to, jei prieš anonsą į šį filmą žiūrėjau labai skeptiškai, pirmosios dvi minutės tiesiog prikaustė ir panašu, kad istorija tikrai nenuvils.

6. „Slaptas augintinių gyvenimas 2“ (angl. „Secret Life of Pets 2“) – dar vienas filmas, kurio sunku nelaukti. Animacija, kuri neabejotinai juokins ne vieną kartą. Jau vien pirmieji anonsai nuteikia labai teigiamai, tad laukti filmo darosi dar sudėtingiau.

5. „Džokeris“ (angl. „Joker“) – šiuo metu labai sunku įvertinti, koks bus naujasis filmas apie „DC“ herojų. Bet pirmieji kadrai iš filmavimo aikštelės parodo – Joaquinas Phoenixas bus visiškai kitoks. Galbūt dėl to šio filmo labiau ir laukiu. Prie viso to dar prisideda Robertas de Niro, Zazie Beats ir kiti aktoriai, kurie neabejotinai pakelia šio filmo kokybę. Ir pagaliau, šis filmas atrodo kaip labiau detektyvas, nei tradicinis komiksais paremtas kūrinys.

4. „Godzila: Monstrų karalius“ (angl. „Godzilla: King of Monsters“) – nors pirmoji dalis nebuvo tokia ir stebuklinga, o Godzilą matėm vos kelias minutes (berods 7 per dviejų valandų filmą), bet tęsinys žada būti gerokai monstriškesnis. Pirma, su Godzila jau esam susipažinę, na, o svarbiausia – net trys monstrai, su kuriais Godzila turės kovoti. Pirmasis anonsas parodė beprotiškus efektus, tad reikia tikėtis, kad filmas visus mus „nuneš“.

3. „Džonas Vikas 3“ (angl. „John Wick 3“) – prieš keletą metų turbūt niekas net nebūtų pagalvojęs, kad Džonas Vikas taps tokia įspūdinga veiksmo filmų serija. Dabar jau kalbama apie neribotą skaičių tęsinių. Ir gerai, nes bent kol kas atrodo, kad tokią klasę ir stilių gali išlaikyti tik nemirtingasis Keanu Reevesas.

2. „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“) – jei pernai pasirodžiusi dalis buvo bene geriausias metų komiksinis filmas, aš esu šimtu procentų tikras, kad visos šios vienuolika metų trukusios istorijos finalas bus toks galingas, kokio tik ir galima tikėtis. Dabar telieka skaičiuoti dieneles.

1. „Liūtas karalius“ (angl. „The Lion King“) – čia daug nedaugžodžiausiu – geriausia visų laikų animacija prisikelia didžiuosiuose ekranuose ir šįkart tai bus it tikras pasaulis. Pirmasis anonsas parodė tiek, kiek užteko sukelti didelį norą žiūrėti filmą ir lūkesčiai yra absurdiškai aukštai.

Be viso šio topo yra dar bent penkiasdešimt filmų, kuriuos norėtųsi paminėti. Tai ir „Žaislų istorija 4“ (angl. „Toy Story 4“), ir „Ledo šalis 2“ (angl. „Frozen 2“), taip pat Jordano Peele‘o „Mes“ (angl. „Us“), istorija apie Eltoną Džoną filme „Rocketman“. Galiausiai, prie visų šių prisideda ir aibė kitų komiksinių filmų, jų tarpe „Nuostabioji moteris 1984“ (angl. „Wonder Woman 1984“), „Kapitonė Marvel“ (angl. „Captain Marvel“) ir „Šazamas!“ (angl. „Shazam!“) su žiauriai smagiu Zachary‘iu Levi.

Donatas Valentėlis

Praėjusių metų išvakarėse buvo galima susidaryti įspūdį, kad šie, 2018-ieji metai, kino industrijai bus ganėtinai liūdnoki, tačiau žvelgiant į ateinančius metus, panašu, kad situaciją turėtume matyti visiškai priešingą. Žinoma, vis dar liūdina, kad geriausiųjų topuose ir toliau matysime daugybę antrųjų ar net trečiųjų tam tikrų serijų dalių, tačiau džiugina tai, kad kitais metais išvysime visai naujų projektų ar nostalgiją sukeliančių vaikystės sugrįžimų. Atvirai pasakius, „Aladinas“ (angl. „Aladdin“) apskritai buvo mano laukiamiausias kitų metų projektas, tačiau susidomėjimą sumažino ne kas kitas, o Willas Smithas su Džino įkūnijimu – man jis atrodo silpnokai. Aišku, nereikia apie filmą spręsti iš tų kelių interneto platybėse pasirodžiusių nuotraukų – įvertinsime jau kitais metais. Be abejonės, laukiamiausias kitų metų filmas – režisieriaus Quentin Tarantino sugrįžimas kartu su aktoriais gigantais. Pasižvalgykime po manąjį laukiamiausių filmų sąrašą:

10. „Iksmenai. Tamsusis Feniksas” (angl. „X-Men:Dark Phoenix”). Iksmenai – ir tiek. Atvirai pasakius, nebuvau šios serijos gerbėjas ligi tol, kol serijos režisieriumi netapo Matthew Vaughnas. Ir nors „vairą“ šįsyk perima režisieriaus kėdėje debiutuosiantis Simonas Kinbergas, tikėtina, kad filmo scenarijus turėtų būti visai įdomus.

9. „Rocketman“. Visada smagu pasiklausyti Eltono Johno muzikos, juolab, kad bus galima susipažinti ir su atlikėjo biografija. Reikia tikėtis, kad filmo kūrėjai nesiims darkyti istorinių faktų.

8. „Džokeris“ (angl. „Joker“). Po Heatho Ledgerio įkūnyto Džokerio visiems aktoriams bus itin sunku bandyti įsikūnyti į šį legendinį personažą. Ir vis dėlto, jau dabar keliose nuotraukose pasirodęs Joaquinas Phoenixas tikrai intriguoja.

7. „Mes“ (angl. „Us“). Į didžiuosius kino ekranus beldžiasi jau antroji režisieriaus Jordano Peele’o juosta „Mes“. Reikia tikėtis, kad režisierius ir antroje savo juostoje išlaikys ne tik intrigą, bet ir kokybės standartus.

6. „Aladinas“ (angl. „Aladdin“). „Aladinas“ yra vienas tų kelių filmų, kurių laukiu su nerimu. 1992-ųjų metų animacija man ligi šiol yra it „animacijų etalonas“, o išlaikyti lygį bus beprotiškai sunku. Kiek neramina Willo Smitho Džinas, bet… galbūt jis nebūtinai turi būti mėlynas ar turėti Robino Williamso balsą, kad būtų įtikinimas personažas..? Belieka sulaukti.

5. „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“). Man, kaip ne pačiam didžiausiam komiksų gerbėjui, „Keršytojai: Begalybės karas“ (angl. „Avengers: Infinity War“) paliko beprotiškai gerą įspūdį. Ir nors Tanoso, kaip antagonisto, motyvai ir mane patį „veža“, įdomu, kaip gi pasibaigs tos kovos su šiuo, bene, galingiausiu blogiuku.

4. „Zombių žemė 2“ (angl. „Zombieland 2“). Pirmoji „Zombių žemės“ dalis paliko įspaudą ne tik mano atminty, tačiau ir Holivudo zombių filmų istorijoje. Pirma dalis susižiūrėjo visai smagiai, kuomet į išgyvenimo dramą buvo pažvelgta ir iš komedijos kampo. Tikėtina, kad tą patį išvysime ir antroje dalyje.

3. „Liūtas karalius“ (angl. „Lion King“). „Liūtas karalius“ dar nuo mažų dienų buvo mano viena mėgstamiausių animacijų ir, atvirai pasakius, ir šios animacinės premjeros laukiu labiau su nerimu. Manau, galime nekalbėti apie tai, kad filmas bus geresnis nei originalioji animacija, tačiau „Disney“ tiesiog privalo bent jau nesugadinti senosios animacijos vardo. Bet kuriuo atveju, jau vien pirmasis anonsas nuteikia tikrai labai maloniai.

2. „Kingsman: Didysis žaidimas“ (angl. „Kingsman: The Great Game“). Atvirai pasakius, šis pavadinimas – kol kas vis dar spekuliacija, bet jeigu tikėtume Tarono Egertono žodžiais – artėjančioje „Kingsman“ dalyje jo neišvysime. Ką tai reiškia? Greičiausiai, išvysime visos šios serijos priešistorę, apie kurią serijos kūrėjai užsimena vis dažniau. Iš principo, gal ir gerai, kad Matthew Vaughnas leidžia atsikvėpti nuo pagrindinės istorijos – po itin stipraus pirmos dalies starto, tenka pripažinti, antra dalis buvo silpnesnė. Bet kuriuo atveju, šio filmo lauksiu bene labiausiai.

1. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time in Hollywood“). Režisieriaus Quentino Tarantino filmas yra vienintelis galintis nurungti „Kingsman“ laukimą. Vienintelis laukimo skaudulys tas, kad filme neišvysime vieno didžiausių režisieriaus bendrakeleivių – Samuelio L. Jacksono. Nepaisant šios netekties, filme išvysime Leonardo DiCaprio, Bradą Pittą, Margot Robbie, Kurtą Russellą ir Holivudo legendą – Alą Pacino. Reginys tikrai turėtų būti įspūdingas.

Karolis Račas

Labai nemėgstu kažko laukti ir tikėtis. Ir tada nusivilti. Taip labai dažnai būna su filmais. Į mano 2019 m. top 10 patenka filmai, apie kuriuos vis tiek nugirdau ar pamačiau anonsuose, tad, sukryžiuoju pirštus, kad neteks nusivilti.

10. „Džonas Vikas 3“ (angl. „John Wick 3“). Tiesiog laukiu gero veiksmo filmo. Ir pamatyti, kaip Keanu Reevesas vartysis iš situacijos, kai jis įgijo dar daugiau priešų ir premija už jo galvą didėja.

9. „Tas: Antroji dalis“ (angl. „It: Chapter Two“). Laukiu, kad pamatyčiau visą originaliojo Stepheno Kingo romano istoriją. Ir nes pirma dalis tikrai nustebino.

8. „Dambis“ (angl. „Dumbo“). Mėgstu Disnėjaus pasakas, mėgstu Timo Burtono vaizduotę, ir panašu, kad laukia graži istorija, galėsianti išspausti ašarą net iš Grinčo.

7. „Kapitonė Marvel“ (angl. „Captain Marvel“). Žiūriu, žaidžiu, domiuosi viskuo, ką gamina „Marvel“. Kodėl turėčiau nelaukti šio filmo? 😀

6. „Lego filmas 2“ (angl. „The Lego Movie 2: The Second Part“). Labai maloniu ir šmaikščiu humoru nustebino pirmoji dalis, tad tikiuosi, kad išėjęs iš šio filmo jausiuos ne ką prasčiau.

5. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time in Hollywood“). Tiesą sakant, žinau kol kas tik tiek, kad šitą filmą stato Quentinas Tarantino. Ir daugiau kol kas nesidomiu. Pasitikiu, kad gausiu tobulą scenarijų, nuostabų garso takelį, įdomius dialogus, gerus aktorius ir dar vieną filmą, kurį galėsiu žiūrėti ne vieną kartą.

4. „Alita: kovos angelas“ (angl. „Alita: Battle Angel“). Tiesiog pamačiau anonsą, ir laukiu. Pusę metų atidėliotas filmas jau visai greit pasieks kino ekranus, ir įdomu pamatyti Jameso Camerono viziją, nuostabius kompiuterinius efektus ir gerą istoriją.

3. „Liūtas karalius“ (angl. „Lion King“). Tiesiog nostalgija vaikystei. O aš mėgstu savo vaikystę, tai tikrai noriu prisiminti Liūtą Karalių nauju pavidalu.

2. „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“). Kaip žmogui, dievinančiam „Marvel“, galima nelaukti filmo, kuris užbaigs „Marvel“ visatos trečią etapą?

1. „Žaislų istorija 4“ (angl. „Toy Story 4“). Vienas iš mėgstamiausių animacinių filmų. Taškas. Kas sužavėjo mane vaiką kine, su kuo augau, tą noriu matyti, kad ir kiek dalių bus sukurta.

Viktė Džiaugytė

Kai kurie režisieriai ar aktoriai laukiamiausių filmų dešimtuke turi rezervuotą vietą, kiti jos nusipelno pamažu, dar kiti grįžta ar iškrenta periodiškai. Nors teko šiek tiek susimąstyti, ką paskutinį įtraukti į sąrašą (pozicijos susidėliojo jau po to), vis tik, mano manymu, į jį patekę filmai verti čia būti. 2019 m. be čia išvardytųjų taip pat sulauksime tokių pripažintų režisierių kaip Fatihas Akinas, Pablo Larraínas, Alejandro Amenábaras, Jimas Jarmushas naujų kūrinių. Ar nelaukiu pamatyti, kaip atrodys klasikinės „Disney“ istorijos, pavirtusios vaidybiniais filmais? Tiesą sakant smalsu, bet truputį baisoka nusivilti. Nors, žinoma, išvysti vis tiek bus įdomu. Tačiau ir be to yra bent dešimt filmų, kuriuos pamatyti norėsiu labiau nei anuos. Tad mano dešimtukas atrodo taip:

10. „Lietinga diena Niujorke“ (angl. „A Rainy Day in New York“) – na ir kaip be Woody Alleno. Net jei paskutiniai jo filmai nei per daug sužavėjo, nei įsirėžė atmintin. Kita vertus – gana patraukliai atrodantis aktorių kolektyvas (Jude‘as Law, Timothée Chalamet‘as, Rebecca Hall, Elle Fanning) ir lengvai simpatiškas scenarijus (apie tai, kas vieną lietingą dieną nutiko Niujorke) atrodo visai neblogai. Taip, kažkada šį filmą buvau išbrokavusi, tačiau, kai pernai W. Allenas buvo priverstas padaryti pauzę, kodėl gi jo vėl neįtraukus į laukiamiausiųjų sąrašą?

9. „Žvaigždžių karai. IX epizodas“ (angl. „Star Wars: Episode IX“) – tai gal tradiciškai. Vis tiek lauksim, pirksim bilietus ir prieš kitas Kalėdas eisim žiūrėti. Nes juk įdomu, kaip J. J. Abramsas atpainios tai, ką VIII-ame epizode prikeverzojo Rianas Johnsonas. Gal vis tik Kailo Renas sakė netiesą apie Rei tėvus ir pagaliau paaiškės jos tikroji kilmė? Ar Rei atsigrįš į tamsą, o gal pavyks iš jos ištraukti Kailo? Galiausiai, nors ir nepanašu, kad ši kosminė „Santa Barbara“ kada nors pasibaigs, bet tai bus šioks toks pabaigos taškas šiame etape. Tad tiesiog negalima jo praleisti.

8. „Tiesa“ (angl. „The Truth“) – šiemet Auksinę palmės šakelę Kanuose laimėjusio japonų režisieriaus Hirokazu Kore-edos naujas darbas su ryškiausiomis Prancūzijos kino žvaigždėmis: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ludivine Sagnier; prie jų prisijungs amerikietis Ethanas Hawke‘as. Naujasis filmas pasakos apie motinos ir dukters santykius, kuriuos apsunkina ta aplinkybė, kad mama – kino ikona – paviešina savo memuarus, kurie pasiekia ir JAV gyvenančią dukrą. Tuo pat metu mama filmuojasi mokslinės fantastikos filme, tad realybė susipina su išgalvotu pasauliu.

7. „Parazitas“ (angl. „Parasite“) – korėjietis Bongas Joon-ho ruošiasi papasakoti pasaką apie dvi šeimas, gyvenančias toli nuo mūsų esančiuose pasauliuose, tačiau kažkaip atkartojančiais mūsų realybę. Norisi tikėti, kad „Sniego traukinio“ (angl. „Snowpiercer“) režisieriui pavyks nustebinti ir šįkart, nes siužetas tikrai intriguoja.

6. „Iš dievo malonės“ (pranc. „Grâce au Dieu“) – prancūzų „Woody Alleno“ – François Ozono naujo kūrinio visada verta laukti. Šįkart bus atskleidžiami trijų suaugusių vyrų vaikystės išgyvenimai ir vėl liečiama jautri katalikų Bažnyčios sutanomis dangstoma pedofilijos tema. Jau žinoma, kad šis filmas bus rodomas Berlinalėje.

5. „Kaltinu“ (pranc. „J‘accuse“) – garsi ir iki šiol mistifikuota XIX a. pabaigos byla prieš Prancūzijos karininką Alfredą Dreifusą, kaip niekas kitas gerai apnuoginusi tuometinės visuomenės antisemitinį veidą. Įdomi, kino kiek primiršta tematika, mano meilė Louis Garrelis prieš kameras (kaip ir Jeanas Dujardinas, Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric) ir Romanas Polanskis kitoje jų pusėje – imkit mano pinigus ir rezervuokite man vietą pirmajame seanse.

4. „Gražiausi metai“ (prac. „Les plus belles années“) – trys pavardės: Claude‘as Lelouchas, Jeanas-Louis Trintignant‘as ir Anouk Aimée – tie patys trys dėmenys, kaip ir prieš 53 metus, kai fone grojant „Cha ba da ba da“ susitiko vyras ir moteris. Daugiau nei pakankamai, kad būtų verta laukti.

3. „Triušis Džodžo“ (angl. „Jojo Rabbit“) – vien tas faktas, kad tai yra naujasis Taikos Waititi filmas, verčia įtraukti šį pavadinimą į laukiamiausių sąrašą. O dar pridėkime tai, kad jis pats čia vaidins Adolfą Hitlerį, ir tai žada būti komiška karo drama apie nacių kariuomenėje tarnaujantį vaikiną, kuris atranda, kad jo paties mama namuose slepia žydą.

2. „Mažosios moterys“ (angl. „Little Women“) – Louis May Alcot 1869 m. išleistas romanas iki pat dabar išlieka vaikų literatūros klasika. Šiltas pasakojimas apie JAV Pilietinio karo metais gyvenančių keturių seserų – Megės, Džo, Betės ir Eimės – šeimos rūpesčius, džiaugsmus, nuotykius ir išmokstamas pamokas kino ekranuose pirmą kartą atsidūrė jau prieš šimtą metų – 1917 ir 1918 m. ir buvo ekranizuota dar keturis sykius. Šįkart režisierės kėdę užims Greta Gerwig, o mylimus knygos personažus įkūnys tokie aktoriai kaip Saoirse Roan, Emma Watson, Timothée Chalamet‘as, Meryl Streep, Laura Dern, Louis Garrelis, Chrisas Cooperis – žodžiu, visas žvaigždynas. Tad tikrai bus įdomu pamatyti.

1. „Skausmas ir šlovė“ (isp. „Dolor y gloria“) – po trejų metų pertraukos į kino ekranus grįžta Pedro Almodóvaras. Kadangi ankstesnis jo filmas „Chulieta“ (isp. „Julieta, 2016 m.) pavirtino, kad šio kino metro talentas dar neišsivadėjo, verta laukti, ką jis pasiūlys dabar. Juolab, kad jo naujojoje justoje pasirodys tokios ispanų kino žvaigždės kaip Penélope Cruz ir Antonio Banderas, o scenarijus žada kažką panašaus į legendinį Federico Fellini „8 ½“.

 Vilmantas Venckūnas

Kitais metais, matyt, kaip ir kiekvienais, laukiamiausi filmai yra mėgstamų kūrinių tęsiniai, nauji žvilgsniai į patinkančius veikėjus, mylimų kūrėjų sugrįžimai. Kiekvienais metais yra ir didelis noras išvysti gero lietuviško kino pavyzdžių. Viliuosi, kad laukimas nesibaigs nusivylimu.

10. „Kingsman: Didysis žaidimas“ (angl. „Kingsman: The Great Game“). Matthew Vaughno stilingi smurto choreografiniai šou yra mano mėgstama pramoga. Kitais metais šis britų kūrėjas pristatys „Kingsman“ agentų priešistorės istoriją. Tai, tikriausiai, nebus metų filmas, bet nusimato smagus laikas kino teatro salėje visiems M. Vaughno gerbėjams.

9. „Godzila: Monstrų karalius“ (angl. „Godzilla: King of the Monsters“ ). 2014 m. pasirodęs naujas žvilgsnis į Godzilą buvo nestandartinis pabaisų filmas. Garethas Edwardsas negrįžta, tačiau pirmieji anonsai rodo, kad ir Michaelas Dougherty mums žada dar vieną kūrybišką bandymą parodyti žymųjį baisūną.

8. „Žaislų istorija 4“ (angl. „Toy Story 4“). Legendinės serijos ketvirtoji dalis. Kadangi pirmieji trys filmai yra aukščiausios klasės animaciniai kūriniai, nematau priežasčių, kodėl neturėtume laukti sugrįžimo į kalbančių žaislų pasaulį.

7. „Lego filmas 2“ (angl. „The Lego Movie 2: The Second Part“). Pirmasis filmas maloniai nustebino ir tapo mėgstamiausiu animaciniu filmu, pasirodžiusiu pastaruoju metu. Dideli lūkesčiai laukiant tęsinio.

6. „Žvaigždžių karai: IX epizodas“ (angl. „Star Wars: Episode IX“). „Paskutiniai džedajai“ (angl. „The Last Jedi“) buvo nesusipratimas. Smalsu, ar J. J. Ambramso sugrįžimas reiškia, kad grįšime į senųjų dalių kopijavimą ir manipuliavimą nostalgija, ar toliau leisimės į absurdo karalystę.

5. „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“). Visi mirs. Arba visi bus išgelbėti. Bus kažkaip taip. O gal ir ne. Bet įdomu kuo pasibaigs tai, į ką ėjome dešimtmetį. Smalsu ir tai, ar Tanosas išliks vienu geriausių antagonistų pastarųjų metų pramoginiame kine.

4. „Džokeris“ (angl. „Joker“). Filmas, iš kurio filmavimo aikštelės kadrų nutekėjo tiek, kad net koktu. Bet šis projektas žadina susidomėjimą. Praėjusio amžiaus trilerių niūrią nuotaiką panaudojusi juosta, kurioje savo talento ir galimybių ribas peržengti bandys Joaquinas Phoenixas. Laukiu šios juostos ir dėl Todo Phillipso. Juk smalsu, ar kvailokų komedijų režisierius susidoros su kitokio pobūdžio kūriniu.

3. Lietuviškų filmų premjeros. Kitais metais nusimato nemažai intriguojančių mūsų šalies kūrėjų darbų premjerų. Igno Jonyno ir Kristupo Saboliaus „Nematoma“, Karolio Kaupinio „Corcovado Borealis“, kitais metais galbūt bus baigtas ir Marato Sargsyano darbas „Tvano nebus“. Mūsų kino teatrus turėtų pasiekti ir tarptautiniame Toronto kino festivalyje pripažinimą pelnęs Marijos Kavtaradzės debiutinis filmas „Išgyventi vasarą“. 2019 metai mums turėtų pasiūlyti ne tik gausybę populiarėjančių lietuviškų komedijų, bet ir daug kokybiško rimtojo kino atstovų.

2. „Mes“ (angl. „Us“). Praėjusiais metais pasirodęs „Pradink“ (angl. „Get Out“) buvo vienas labiausiai nustebinusių ir vienas mėgstamiausių mano filmų. Ir taip sako žmogus, kuris nėra pats didžiausias siaubo filmų mėgėjas, švelniai tariant. Jordonas Peele‘as savo debiutu pademonstravo, kad gali kurti protingus ir įtraukiančius filmus, pritaikytus masinei publikai. Naujasis jo darbas žada ne ką prastesnę patirtį nei po „Pradink“ peržiūros.

1. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time in Hollywood“). Naujausias Quentino Tarantino filmas. Man daugiau priežasčių nereikia.

Titas Juocys

Didelio dėmesio ateinančių metų filmams niekada neskiriu ir atskirai nesidomiu. Sužinau tik tai, kas konkrečiai domina mane, ir, žinoma, išgirstu garsiausius pavadinimus, kurių nė norėdamas negali praleisti pro ausis, nes jie šmėžuoja visur. Per metus lankydamasis festivaliuose ir kino teatrų repertuarų siūlomuose filmuose leidžiu mane nustebinti. Norėčiau atskirai paminėti filmus, kurie priklauso šiems metams, bet juos išvysime tik 2019 metais – „Žalioji knyga“ (angl. „Green Book“) , „Favoritė“ (angl. „The Favourite“), „Kurjeris“ (angl. „The Mule“, „Prie amžinybės vartų“(angl. „At Eternity’s Gate“) ir „Krydas 2: kylanti legenda“ (angl. „Creed II“)

10. „Apgaulinga ramybė“ (angl. „Serenity“). Žaviuosi Matthew McConaughey vaidyba. Šiek tiek kyla dvejonių dėl silpnoko scenarijaus. Jei jis nenuvils, pamatysime puikią kombinaciją.

9. „Tas: Antroji dalis“ (angl. „It: Chapter Two“). Nors pirma dalis, priešingai nei daugeliui, man tokios euforijos nesukėlė, bet pagrindinis siaubo kaltinikas klounas man labai patiko, trūko daugiau dėmesio jam ir tikiuosi būtent to sulaukti antroje dalyje.

8. „Alita: kovos angelas“ (angl. „Alita: Battle Angel“). Įdomius ir sunkius klausimus kelianti istorija. Ar gali būti žmogiškas tas, kas nėra žmogus? Ar tokia gali būti androidė? O jei ji jaučia?

7. „Ford v. Ferrari“. Šiek tiek biografijos, retesnė tema (automobilių industrija) ir puikus aktorių kolektyvas. Laukia gera istorija.

6. „Žmogus-voras: Toli nuo namų“ (angl. „Spider-Man: Far From Home“). Geras startas suintrigavo, kuo antroji dalis dar galės nustebinti.

5. „Stiklas“ (angl. „Glass“). Įdomu, ką šitiek metų veikė du pagrindiniai pirmos juostos veikėjai ir kas jų laukia susidūrus su trečiuoju antrosios dalies veikėju.

4. „Žvaigždžių karai. IX epizodas“ (angl. „Star Wars: Episode IX“). Trilogijos pabaiga vienoje didžiausių visų laikų serijų.

3. „Džokeris“ (angl. „Joker“). Jeigu „DC“ sugebės nuvilti su įdomiausiu visatos blogiuku ir tuomet, kai pagrindinį veikėją įkūnija toks aktorius, tai teks spjauti į jų kuriamus filmus.

2. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon A Time In Hollywood“). Tarantino yra mano vienas mėgstamiausių režisierių. Užburiantys dialogai su, turbūt, didžiausiu žvaigždžių kolektyvu artėjančiais metais. Negaliu sulaukti!

1. „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“). Net ir per dešimt metų vieno po kito kuriamų filmų „Marvel“ sugebėjo nustebinti ir sukūrė geriausią savo darbą. Žinant jų tęstinumą, slapta viliuosi, jog antra dalis nenusileis, o galbūt net pranoks pirmąją. Ieškant daugiau argumentų užtenka žinoti, kad tai filmas, žymintis filmų visatos pabaigą, po kurio viskas bus kitaip.

Vilma Kulytė

2019 m. tikrai daug žadantys. Kinuose pasirodys nemažai naujų animacinių filmų – vieni jų nostalgiški perkūriniai, kiti – naujienos. Išvysime visus šiuos metus reklamuotas ir kurtas istorijas, kurios tikriausiai suburs pilnas sales žiūrovų. O čia mano Top 10 laukiamiausių kitų metų filmų:

10. „Zombių žemė 2“ (angl. „Zombieland 2“). Praėjo 10 metų ir pagaliau pasirodys antroji šio smagaus ir šiurpaus filmo dalis, kurioje pamatysime ir originalius pirmosios dalies aktorius. Istorija papildyta sudėtingesniais zombiais ir kur kas atkaklesne kova dėl išgyvenimo, bet tikėkimės, kad čia sulauksime ne ką mažiau humoro nei pirmojoje dalyje.

9.  „Stebuklų parkas“ (angl. „Wonderpark“). Tai, tikriausiai, dar vienas mažiau žinomas animacinis filmas, kuris pasirodys kitąmet. Pasirinkta įdomi istorija apie pramogų parką, kuris tikriausiai egzistuoja tik mergaitės galvoje ir ten veikiančius linksmus personažus. Tai graži nuotykių istorija apie vaikystę ir kokius pasaulius dauguma mūsų kūrėme.

8. „Fermagedonas. Aviuko Šono filmas“ (angl. „Farmageddon: A Shaun the Sheep Movie“) Esu Aviuko Šono gerbėja. Tiek trumpi animaciniai filmai, tiek pirmasis Aviuko ir jo draugų filmas, man yra pati geriausia pramoga. Vadinamoji „sustabdyto kadro“ animacija man tikriausiai yra viena gražiausių ir įdomiausių, todėl antrasis Aviuko Šono filmas, papildytas moksline fantastika, turėtų būti kažkas labai smagaus!

7. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon A Time In Hollywood“). Šis filmas turi kelis labai stiprius kozirius – režisierių Quentiną Tarantino ir aktorius Leonardą DiCaprio bei Bradą Pittą, o be jų filme išvysime ir daugiau stiprių aktorių. Veiksmas vyks 1969-aisiais, Holivude, kai mieste siautėjo žudiko Čarlzo Mansono gauja. Intriguojanti istorija, laikotarpis ir jau žinomi režisieriaus Q. Tarantino darbai žadina smalsumą ir kelia klausimus, ką išvysime šįkart?

6. „Detektyvas Pikaču“ (angl. „Detective Picachu“). Nesu pokemonų gerbėja ir ne tiek daug jais domiuosi, todėl tiesiog prisipažinsiu, kad mane papirko filmo anonsas. Jis smagus, panašu, kad su įdomia istorija, o labiausiai paveikia tie mieli ir labai dailūs pokemonai.

5. „Trūkstama grandis“ (angl. „Missing Link“). Šis filmas tikriausiai nėra vienas populiariausių, kurie pasirodys kitąmet, tačiau bent jau iš filmo anonso jis atrodo nepaprastai smagus! Linksmi veikėjai ir jų dialogai bei įvykių eiga turėtų pralinksminti ne tik vaikus, tačiau ir vyresnius žiūrovus, o filmo kokybę užtikrina vien tai, kad pagrindinius veikėjus įgarsina aktoriai Hughas Jackmanas ir Zachas Galifianakis.

4. „Dambis“ (angl. „Dumbo“). Tiesą pasakius, šis filmas gali kelti dviprasmiškus jausmus, kadangi nuojauta kužda, kad didžiąją dalį filmo gali tekti labai daug verkti arba tai bus labai stipri istorija su gilia mintimi. Tad vienaip ar kitaip, manau, kad šio filmo tikrai verta laukti, kadangi „Disney“ nenuvilia savo gerbėjų, legendinius animacinius filmus perkurdami į gyvo veiksmo juostas.

3. „Stiklas“ (angl. „Glass“). Dviejų puikių filmų tęsiniai viename ir neįtikėtinai stipri aktorių komanda. Tikriausiai netikėčiausia sąjunga kino istorijoje, bet nuojauta kužda, kad tai bus labai, labai gerai ir tikriausiai ne veltui šis filmas vadinamas metų laukiamiausiu.

2. „Žaislų istorija 4“ (angl. „Toy Story 4“). Tikriausiai dauguma šio animacinio filmo gerbėjų galvojo, kad trečioji dalis yra istorijos pabaiga ir jau nieko liūdniau išspausti nebeįmanoma. Bet kūrėjai sugalvojo kažką dar liūdnesnio šiai istorijai užbaigti ir tai labai intriguoja, verčia laukti naujausio filmo.

1. „Rocketman“. Esu didžiulė atlikėjo Eltono Johno gerbėja, todėl šis filmas man labai svarbus. Visa atlikėjo karjeros istorija su visais pakilimais ir nuosmukiais viename filme, o E. Johnui įkūnyti pasirinktas tiesiog puikus aktorius Taronas Egertonas, kuris dar ir labai panašus į legendą.

Motiejus Ramašauskas

Peržvelgus savo IMDB sąrašą su kitais metais pasirodysiančiais filmais pilve pasijaučia jauduliukas, kad nebeliko laukti tiek daug. Neišvengiamai sąraše įsipaišė keletas tęsinių, tačiau žinant pirmųjų dalių režisierius, optimizmo netrūksta.

10. „Rocketman“. 2017-aisiais Eltonas Johnas apsilankė antroje „Kingsman“ dalyje, o 2019-aisiais šio filmo žvaigždę Taroną Egertoną išvysime paties muzikanto kailyje.

9. „Airis“ (angl. „The Irishman“). Po daugybės metų noro režisuoti šį filmą, Martinas Scorsese sugrįš su Robertu De Niro, Alu Pacino, Joe Pesci, Harvey Keiteliu ir didžiausiu biudžetu per visą savo karjerą.

8. „Žvaigždžių karai. IX epizodas“ (angl. „Star Wars: Episode IX“). Po daugybės nepatenkintų 8-osios dalies fanų verksmų, naująjį sagos filmą režisuoti sugrįžta 7-ojo epizodo režisierius J. J. Abrams.

7. „Žmogus-voras: Toli nuo namų“ (angl. „Spider-Man: Far From Home“). „Sony“ pagaliau atsisakius savarankiškai bjauroti Žmogaus-voro atminimą, iš „Marvel“ galima tikėtis dar vieno neblogo tęsinio, kurio dėka pirmą kartą išvysime Jake’o Gyllenhaalo vaidinamą Mysterio didžiajame ekrane.

6. „Mes“ (angl. „Us“). Po neįtikėtinos Jordan Peele režisūrinio debiuto sėkmės, „Auksiniuose gaubliuose“ kažkodėl nominuotos komedijos kategorijoje, režisierius sugrįžta su dar vienu siaubo filmu.

5. „Tas: Antroji dalis“ (angl. „It: Chapter Two“). Nors pirmosios dalies pažibą Finną Wolfhardą matysime šiek tiek mažiau, 27 metais vyresnė „Nevykėlių klubo“ aktorių komanda nuteikia itin teigiamai.

4. „Džokeris“ (angl. „Joker“). Kol „DC“ filmai atsigauna, šalia pradeda vystytis mažesni visatos filmai, įskaitant ir niekur nematytą Džokerio kilmės istoriją su Joaquinu Phoenixu priešakyje.

3. „Kartą Holivude“ (angl. „Once Upon A Time In Hollywood“). Šiek tiek kontroversijos sulaukęs dėl filmo pasirodymo datos, Tarantino grįžta į kino teatrus su priešpaskutiniu savo kūriniu.

2. „Stiklas“ (angl. „Glass“). Daugiau nei dešimtmetį M. Night Shyamalan’as buvo memų subjektas, tačiau „Skilimas“ (angl. „Split“) viską sustatė į savo vietas, o siužeto posūkis šįkart buvo nuostabus – filmo tęsinys kartu pratęs ir 2000-ųjų  „Nepalaužiamojo“ (angl. „Unbreakable“) istoriją.

1. „Džonas Vikas 3“ (angl. „John Wick 3“). Vienas kiečiausių veiksmo filmų veikėjų šįkart nebeturės užnugario ir iš Niujorko bėgs nuo visų miesto žudikų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles