Pierre Niney vaidina naujajame François Ozono filme

Pierre Niney vaidina naujajame François Ozono filme

Rugpjūčio 25 d. Vokietijoje prasidėjo didelėje paslaptyje laikomo šešioliktojo prancūzų režisieriaus François Ozono ilgametražio filmo „Francas“ (pranc. „Frantz“) filmavimas. Vis tik kai kuriems žiniasklaidos šaltiniams pavyko sužinoti, kad naujoje juostoje filmuosis vienas ryškiausių šiuolaikinių prancūzų jaunosios kartos aktorių Pierre Niney, šiemet apdovanotas Cezariu už pagrindinį vaidmenį biografiniame filme „Yves Saint Laurent“ ir vokiečių aktoriai Paula Beer, Austrijos kino apdovanojimuose 2015 m. nominuota geriausios aktorės kategorijoje už vaidmenį vesterne „Tamsusis slėnis“ (vok. „Das finstere Tal“), Marie Gruber, Ernstas Stötzner, Johanas von Bülow ir Antonas von Lucke.

P. Niney neseniai baigė filmuotis Jérôme‘o Salle‘o režisuotoje biografinėje juostoje „Odisėja“ (angl. „The Odyssey“), kurioje taip pat vaidina Audrey Tautou ir Lambertas Vilsonas bei Igorio Gotesmano filme „Penketas“ (angl. „Five“). O visai netrukus jis kartu su Antonio Banderasu, Rupertu Everttu ir Golshifteh Farahani pasirodys britų režisieriaus Hugho Hadsono juostoje „Altamira“.

Du kartus dalyvavęs Kanų kino festivalio konkursinėje programoje (2003 m. su filmu „Baseinas“ (angl. „Swimming Pool“ ir 2013 m. su juosta „Jauna ir graži“ (pranc. „Jeune et jolie“)), keturis kartus Berlyno kino festivalyje (2000 m. 2002 m., 2007 m. ir 2009 m.) ir du kartus Venecijos kino festivalyje (2004 m. ir 2010 m.), F. Ozonas 2012 m. Sen Sebastiano kino festivalyje už juostą „Provokuojantys užrašai“ (pranc. „Dans la maison“) pelnė pagrindinį apdovanojimą – Auksinę kriauklę; 2009 m. šiame festivalyje jis buvo nominuotas specialiajam prizui už savo filmą „Prieglobstis“ (pranc. „La Refuge“), o pernai – už Kanadoje filmuotą „Naują draugę“ (pranc. „Une nouvelle amie“).

Naujosios juostos „Francas“, kuriai scenarijų rašė pats režisierius, veiksmas plėtojasi nedideliame Vokietijos kaimelyje netrukus po Pirmojo pasaulinio karo. Ana kasdien eina aplankyti savo sužadėtinio Franco, kuris per karą žuvo Prancūzijoje, kapo. Vieną dieną ant kapo padėti gėlių ateina ir paslaptingas jaunas prancūzas Adrianas, o jo pasirodymas pralaimėjimą patyrusioje vokiečių bendruomenėje sukels visiškai nenumatytą reakciją.

Filmą prodiusuos ne tik Prancūzijos, bet ir Vokietijos prodiuserinės kompanijos. Naujoji juosta šiuo metu filmuojama Saksonijoje, vėliau filmavimas persikels į Prancūzijos Limuzeno regioną. Filmavimą planuojama baigti iki spalio 17 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles