Kathryn Bigelow sugrįžta su pirmuoju „Detroito“ anonsu

Oskaro laureatė Kathryn Bigelow, suvienijusi jėgas su „Žvaigždžių karų“ aktoriumi Johnu Boyega, šią vasarą po penkių metų pertraukos sugrįš į kino teatrus su filmu „Detroitas“ (angl. „Detroit“), kurio pirmasis anonsas pasirodė trečiadienį.

Filme bus pasakojama apie 1967 metais Detroite vykusias riaušes. Penkias dienas trukęs konfliktas prasidėjo dėl nelauktų policijos reidų, ilgainiui peraugusių į didžiulio masto susirėmimus. Jų metu žuvo kelios dešimtys žmonių, daugiau nei tūkstantis buvo sužeisti, o keli tūkstančiai – areštuoti. Žmogaus teisių judėjimo įkarštyje vykęs konfliktas tapo vienomis didžiausių riaušių JAV istorijoje.

Sprendžiant iš pirmojo anonso akivaizdu, kad filme bus orientuojamasi ne tiek į didelio masto riaušes, kiek į jų kontekste vykstančią labiau asmenišką istoriją, susijusią su rasizmu ir žmogaus teisių judėjimu. Anonsas neatskleidžia per daug, tačiau suteikia daugiau informacijos nei K. Bigelow buvo pateikusi iki šiol; ilgą laiką nebuvo žinomas net oficialus filmo pavadinimas.

Oficialiojoje filmo dalyje yra atskleidžiama kiek daugiau. Scenarijų parašė ištikimasis K. Bigelow partneris Markas Boalas, laimėjęs Oskarą už „Išminuotųjų būrio“ (angl. „The Hurt Locker“) scenarijų. Juostoje be J. Boyega taip pat pasirodys Jackas Reynoras, Willas Poulteris, Anthony Mackie, Johnas Krasinskis ir kiti.

Filmo premjera – rugpjūčio 4 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles