Kanų kino festivalis – be Rusijos delegacijų

Kanų kino festivalis – be Rusijos delegacijų

Po to, kai vasario 24 d. Rusija užpuolė Ukrainą, Vakarų šalys Rusijos atžvilgiu pradėjo taikyti įvairias sankcijas. Parodydamos, kad Rusijos veiksmai yra netoleruotini, iš jos rinkos traukiasi Vakarų kapitalo įmonės, nutraukiamas bendradarbiavimas, Rusijai vis daugiau ir daugiau sričių užtrenkiamos durys. Per visą pasaulį ritasi protestų prieš karą banga, šia tema pasisakė ir ne vienas žinomas žmogus.

Ne nuošaly lieka ir kultūros – įskaitant ir kiną – sritis. Kovo 1 d. savo poziciją dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą išsakė ir Kanų kino festivalis. Oficialiai išplatintame pranešime Kanų kino festivalis smerkia Rusijos veiksmus ir bekompromisiškai palaiko Ukrainą. Maža to, jei karas nesibaigs Ukrainai palankiomis sąlygomis, Rusijos kino kūrėjai ant raudonojo Kanų kilimo nebus laukiami. Išimtis taikoma tik tiems, kas iki šiol aktyviai priešinosi režimui.

Oficialų Kanų kino festivalio pareiškimą galite perskaityti žemiau:

Šią valandą, kai pasaulis yra sukrėstas stiprios krizės, dėl kurios dalyje Europos yra karo padėtis, Kanų kino festivalis nori išreikšti visišką savo palaikymą ukrainiečiams ir visiems žmonėms, esantiems Ukrainos teritorijoje.

Kad ir koks kuklus tebūtų mūsų balsas, mes unisonu pritariame visiems tiems, kas priešinasi šiai nepriimtinai situacijai ir smerkia Rusijos ir jos lyderių požiūrį.

Mūsų mintys ypač skirtos Ukrainos menininkams ir kino pramonės profesionalams bei jų šeimų nariams, kurių gyvenimas dabar atsidūrė pavojuje. Vienų iš jų mes dar nepažįstame, su kitais jau teko susitikti ir priimti Kanuose su jų sukurtais filmais, pasakojančiais tiek daug apie Ukrainos istoriją ir dabartį.

Šią žiemą Kanų kino festivalis ir Filmų mugė pradėjo pasiruošimo stadiją. Jei karas nepasibaigs sąlygomis, tenkinančiomis Ukrainos žmones, nuspręsta nepriimti oficialių delegacijų iš Rusijos ir asmenų, susijusių su Rusijos vyriausybe.

Tačiau norėtume pasveikinti už drąsą visus tuos ir visas tas kurie ir kurios Rusijoje imasi rizikos protestuoti prieš invaziją į Ukrainą. Tarp jų taipogi yra menininkų ir kino pramonės profesionalų, be atvangos besipriešinančių dabartiniam režimui – jie negali būti siejami su šiais netoleruotinais poelgiais tų, kurie bombarduoja Ukrainą.

Būdamas ištikimas savo istorijai, prasidėjusiai 1939 m. kaip pasipriešinimas fašizmo ir nacizmo diktatūroms, Kanų kino festivalis visada pasiruošęs padėti menininkams ir kino pramonės profesionalams, kurie garsiai smerkia smurtą, represijas ir neteisingumą, tam, kad gintų taiką ir laisvę.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles