Samas Mendesas pirmininkaus šių metų Venecijos kino festivalio žiuri

Samas Mendesas pirmininkaus šių metų Venecijos kino festivalio žiuri

Žymusis britų kino režisierius Samas Mendesas vadovaus šių metų 73-iam Venecijos kino festivalio žiuri. Apie tai oficialiame spaudos pranešime pranešė festivalio organizatoriai. Į režisieriaus pareigas įeis pagrindinio apdovanojimo Auksinio liūto įteikimas, o taip pat ir Sidabrinio lokio už geriausią režisūrą išrinkimas.

„Jo kūriniai, skirti scenai ar ekranui, sugeba numalšinti viltis net ir pačių reikliausių kritikų, turinčių plačios auditorijos skonį, ir gali įveikti visas geografines ir kultūrines ribas“, – pasakė festivalio direktorius Alberto Barbera.

Pats režisierius šią žinią priėmė labai entuziastingai. Jam tai jau nebe pirmas kartas, kai jis dalyvaus Venecijos kino festivalyje, bet tik dabar jam atiteks žymiai svarbesnis ir atsakingesnis vaidmuo. „Aš labai džiaugiuosi, kad man atiteko garbė sveikinti ir pasitikti talentingiausius kino pramonės žmones iš viso pasaulio“, – pasakė S. Mendesas.

Priminsime, jog Samas Mendesas vienas iš daugiausiai apdovanojimų ir titulų turintis jaunesnės britų kino režisierių kartos atstovas. Jis yra laimėjęs Oskarą, Auksinį gaublį, BAFTA ir kitus svarbius apdovanojimus. Tai režisierius, kuris sugeba dirbti tiek su mažo biudžeto filmais, tiek su itin dideliais blokbasteriais. Paskutiniais kino kūrėjo darbais tapo dvi „bondiados“ dalys.

Venecijos kino festivalis prasidės rugpjūčio 31 dieną ir tęsis iki rugsėjo 10 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles