Paslaptį apie netikėtą „Žvaiždžių karų“ siužeto posūkį Markas Hamillas turėjo saugoti daugiau nei metus

Paslaptį apie netikėtą „Žvaiždžių karų“ siužeto posūkį Markas Hamillas turėjo saugoti daugiau nei metus

DĖMESIO! ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS! DĖMESIO! ATSKLEIDŽIAMAS FILMO TURINYS!

„Aš esu tavo tėvas!“ (angl. „I am your father!“). Nereikia būti „Žvaiždžių karų“ (angl. „Star Wars“) fanu, kad žinotum šią kultinę repliką iš tiek pat populiarios V-ojo epizodo „Imperija kontratakuoja“ (angl. „Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back“, 1980 m.) scenos. Ši trumpa replika žymi vieną įsimintiniausių scenarijaus posūkių per visą kino istoriją, kai Lukas Skaivokeris sužino, kad jis yra tiesioginis Darto Veiderio palikuonis. Tam, kad išlaikytų šią paslaptį iki pat filmo premjeros kino teatruose „Žvaigždžių karų“ sumanytojas George’as Lucasas pasistengė, kad be jo daugiau niekas, išskyrus V-ojo epizodo režisierių Irviną Keshnerį ir aktorių Marką Hamillą (kuris vaidino Luką Skaivokerį), apie šį netikėtą posūkį nesužinotų. Kaip jam tai pavyko? Tiesiog garsioji replika nebuvo įrašyta į scenarijų. Filmuojant šią sceną Dartą Veiderį vaidinantis aktorius Davidas Prowse’as tiesiog pasakė kitą frazę, o vėliau, dubliuojant filmą, ji buvo pakeista tikrąja. Kadangi Dartas Veideris dėvi veidą dengiantį šalmą, su ištariama replika nesutampančių lūpų judesių niekas negalėjo pastebėti.

Net jei ši istorija ištikimiausiems „Žvaigždžių karų“ gerbėjams jau žinoma, verta pastebėti, kad pats M. Hamillas apie tai viešai prabilo tik praėjus 40 metų nuo filmo pasirodymo. Savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje aktorius rašo, kad ilgiau nei metus laikyti šią paslaptį buvo tikra „kančia“. „Aktoriai ir komanda pirmą kartą tai sužinojo tik tada, kai pamatė baigtą filmą. Kai filmavome, Veiderio frazė buvo: „Tu nežinai tiesos. Obis-Van Kenobis nužudė tavo tėvą“.Tik Irvinas Kershneris, George’as Lucasas ir aš žinojom, kad vėliau ji bus dubliuota kitaip. Tikra kančia buvo saugoti šią paslaptį daugiau kaip metus!“.

Kaip pernai duotame interviu leidiniui „Entertainment Weekly“ atskleidė aktorius, posūkis į Obį-Van Kenobį taip pat būtų buvęs įsimintinas. „Pamaniau: „Oho, Alecas Guinnessas, tiesiog vertybių ikona, paslapčia yra blogiukas?“ Tai superposūkis“. Tačiau ši frazė greičiausiai nebūtų patekusi į kino istoriją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles