“Transformerių“ kūrėjai sulaukė kritikos už nacių simbolikos naudojimą

“Transformerių“ kūrėjai sulaukė kritikos už nacių simbolikos naudojimą

„Transformerių“ kūrybinė grupė sulaukė pasipiktinimo bangos, praneša „The Hollywood Reporter“ ir „The Sun“. To priežastis – svastikomis padabintos vėliavos, kurios iškeltos Blenheimo rūmuose. Toje vietoje gimė Vinstonas Čerčilis.
Buvusio Jungtinės Karalystės premjero gimtinėje dabar vyksta penktosios „Transformerių“ dalies „Transformeriai: Paskutinis riteris“ („Transformers: The Last Knight“) filmavimo darbai. Ant Blenheimo rūmų fasado buvo pakabintos milžiniškos nacių vėliavos, aktoriai buvo apsirengę kaip SS karininkai.

Tai ypač papiktino Antrojo pasaulinio karo veteranus ir buvusius karius. „Aš suprantu, kad tai tik filmas. Tačiau tai ir simbolinė nepagarba V. Čerčiliui. Jis, tikriausiai, dabar vartosi karste“, – teigė pulkininkas Richardas Kempas, buvęs britų pajėgų Afganistane vadas.

Filmo režisierius Michaelas Bay‘us netruko sureaguoti į jam mestus kaltinimus. Jis teigė, kad juostoje V. Čerčilis bus didvyris ir žmonės viską supras, kai pamatys filmą.

Kino kūrėjas taip pat pridūrė, kad niekada neparodytų nepagarbos karo veteranams. „Per savo karjerą aš filmavau karo veteranus, vis dar tarnaujančius vyrus ir moteris. Niekada nedaryčiau to, kas įžeistų šiuos žmones“, ¬– kalbėjo Michaelas Bay‘us.

Blenheimo rūmai yra ypač mėgstama kino kūrėjų vieta. XVIII a. pastatytuose rūmuose buvo filmuojama paskutinė Džeimso Bondo serijos dalis „Spektras“ („Spectre“) bei „Neįmanoma misija: slaptoji tauta“ („Mission: Impossible — Rogue Nation“).

Pasaulinė penktosios „Transformerių“ dalies premjera 2017 metų birželio 23 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles