Kanų kino festivalio žiuri pirmininkaus Pedro Almodóvaras

Kanų kino festivalio žiuri pirmininkaus Pedro Almodóvaras

Kanų kino festivalio prezidentas Pierre‘as Lescure‘as ir vyriausiasis delegatas Thierry Frémaux paskelbė, kad 70-ojo Kanų kino festivalio, kuris vyks gegužės 17 – 28 d., pagrindinės konkursinės programos žiuri pirmininku šiemet bus ispanų kino kūrėjas Pedro Almodóvaras. Pernai šias garbingas pareigas ėjo australų režisierius George‘as Milleris. Kiti žiuri nariai ir konkursinių programų filmai paaiškės balandžio viduryje.

„Šiemet švenčiančiam 70-ies metų jubiliejų Kanų kino festivaliui yra nepaprastai malonu pasveikinti šį unikalų menininką, besimėgaujantį nepaprastu populiarumu. Jo kūriniai jau dabar yra visiems laikams įrašyti į kino istoriją. Ilgametė ištikimybė suvienijo Pedro Almodóvarą su mūsų festivaliu“, skelbiama P. Lescure‘as ir T. Frémaux pranešime.

Oficialiame festivalio puslapyje cituojama džiaugsminga P. Almodóvaro reakcija: „Aš esu labai laimingas, galėdamas švęsti 70-ies metų Kanų kino festivalio jubiliejų, eidamas tokias privilegijuotas pareigas. Esu pripažintas ir pagerbtas, bet ir jaudinuosi! Būti žiuri pirmininku yra didelė atsakomybė ir tikiuosi tinkamai pasinaudoti šia galimybe. Galiu jums pasakyti – šiai užduočiai, kuri kartu yra ir malonumas, ir privilegija, aš atiduosiu visą savo kūną ir sielą.“

Šio virtuoziško kino meistro karjera tęsiasi jau 35 metus, o spalvinga ir ikoniška kūryba džiugina viso pasaulio žiūrovus. Pradedant „Pepė, Liusė ir kitos merginos“ (isp. „Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón, 1982 m.) ir baigiant „Chuljeta“ (isp. „Julieta“, 2016 m.), visi jo 20 filmų tapo bendrą laikui nepavaldų kūrinį, paveldėjusį jo maištingą ir pankišką jaunatviškumą, bei spinduliuojantį nepasotinamą aistrą moteriškiems personažams ir kino istorijai. Visuomet stebinantis, eklektiškas, tačiau nuoseklus, iš La Mančos kilęs režisierius atsiduoda visiems žanrams – vodeviliui, farsui, tragedijai, fantastikai, muzikinei komedijai ir trileriui – niekada nenutoldamas nuo savo mėgstamiausių temų: aistros, giminystės ryšių, likimo, kaltės ir pamirštų paslapčių. Jo kuriamą kiną lydi ištikimų aktorių komanda, tarp kurių yra Penélope Cruz, Marisa Paredes, Antonio Banderas, Rossy de Palma, Javier‘as Bardem‘as, Javier‘as Cámara, Carmen Maura ir Victoria Abril.

Nuolatinis Kanų kino festivalio svečias P. Almodóvaras konkursinei programai yra iš viso pristatęs penkis savo filmus: „Viskas apie mano mamą“ (isp. „Todo sobre mi madre“, 1999 m. – prizas už geriausią režisūrą), „Sugrįžimas“ (isp. „Volver“, 2006 m. – prizas už geriausią scenarijų, kolektyvinis prizas už geriausią moterišką vaidmenį), „Šalti apkabinimai“ (isp. „Los abrazos rotos“, 2009 m.), „Oda, kurioje gyvenu“ (isp.„La piel que habito“, 2011 m.) ir „Chuljeta“. Be to, 2004 m. jo juosta „Blogas auklėjimas“ (isp. „La Mala Educación“, 2004 m.) tapo festivalio atidarymo filmu (konkursinėje programoje nedalyvavo).

Pačiam P. Almodóvarui tai nebus pirmas kartas, kai į Kanus jis važiuos ne pristatyti savo filmą, bet vertinti kitų darbus – 1992 m. ispanų kino metras taip pat buvo žiuri, kuriai pirmininkavo prancūzų aktorius Gérardas Depardieu, narys. Be to, jo atvaizdą buvo galima pamatyti 2007 m. oficialiame festivalio plakate.

Per šį aistringą sinefilą, nesivaržantį švęsti kino magijos ir atiduodantį duoklę tokiems kino metrams kaip Douglas Sirkas, George‘as Franju, Alfredas Hitchcockas ar Luisas Buñuelis, Kanų kino festivalis sveikina didį tarptautinį kūrėją bei modernią ir laisvą Ispaniją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles