Kanų kino festivalio apdovanojimą Jafaras Panahi atsiėmė Teherano oro uoste

Kanų kino festivalio apdovanojimą Jafaras Panahi atsiėmė Teherano oro uoste

Šeštadienio (gegužės 19 d.) vakarą paskelbti 71-ojo tarptautinio Kanų kino festivalio laureatai. Tarp kitų už geriausią scenarijų buvo įvertintas iraniečio Jafaro Panahi filmas „Trys veidai“ (pers. „Se rokh“), apdovanojimą ex-æquo pasidalijęs su juostos „Laimingas kaip Lazaras“ (it. „Lazzaro felice“) kūrėja itale Alice Rohrwacher. Deja, J. Panahi, kuriam iki šiol už „visuotiniam saugumui grėsmę keliančius veiksmus ir prieš režimą nukreiptą propagandą“ taikomos sankcijos, pats į Kanus atvykti negalėjo.

Nepaisant to, J. Panahi, kuriam draudžiama išvykti iš Irano teritorijos ir kurti filmus iki 2030 m., iš savo dukters Nader Saeivar rankų atsiėmė jam skirtą apdovanojimą. Kaip jau supratote iš šios naujienos pavadinimo, tai įvyko pirmadienį tarptautiniame Teherano oro uoste. Nuo draudimo kurti filmus pradžios J. Panahi išleido jau ketvirtą filmą. Ankstesnis jo darbas – „Taksi“ (pers. „Taxi“) taip pat neliko be apdovanojimų – 2015 m.  J. Panahi dukterėčia iš Berlyno kino festivalio grįžo su jam skirtu pagrindiniu šio festivalio prizu Auksiniu lokiu.

Filmas „Trys veidai“ pasakoja apie garsią Irano aktorę, kuri gauna sukrečiančią vaizdo žinutę iš jaunos merginos, maldaujančios padėti jai pabėgti nuo savo konservatyvios šeimos… Aktorė kreipiasi į savo draugą – režisierių Jafarą Panahi – prašydama pagalbos ir abu kartu jiedu bando išsiaiškinti, ar tai nėra paprasčiausia manipuliacija bei kas iš tiesų slepiasi po šia vaizdo žinute.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles